Lukáš 001

Co dělat, když se nedostanu ani na jedno z gymnázií, na které se hlásím, když neexistuje v této době možnost odvolání?

Ani druhý termín přijímaček. Máte nějaký názor, který by mě nějak uklidnil či kdyžtak pomohl?

Není odvolání

Děkuji za odpovědi, právě že bych moc chtěl na vysokou a to Lékařskou fakultu

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu. Letos není odvolání vzhledem k jednomu termínu.

"Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy nebude přípustné z důvodu urychlení procesu přijímání.

Zákon nicméně nově zmiňuje institut nového rozhodnutí podle správního řádu. Ten umožní přijmout dříve nepřijaté uchazeče na místa uvolněná tím, že si úspěšní uchazeči vybrali jinou školu.

V případě vydání nového rozhodnutí bude moci tento nově přijatý uchazeč uplatnit i již jednou uplatněný zápisový lístek."

http://skolabal­taci.cz/priji­maci-zkousky-pro-skolni-rok-2020-2021/

Je zbytečné takto uvažovat. Věřte si, Myslím si, že se určitě někam dostanete, i když ne třeba na gymnázium. Ale je možné požádat i o přestup. Záleží na tom, co vás víc zajímá.
--

Je pravda, že na lékařskou fakultu je nejlepší gymnázium, protože přijímací zkoušky jsou z učiva gymnázia.

Je to slabá útěcha, ale co se má stát, to se stane. Někdy nevede přímá cesta, ale pokud svůj názor nezměníte, stačí maturita i na jiné škole, ale bylo by třeba si doplňovat vědomosti třeba z FYZ, MAT, CHE atd. podle učebnic gymnázia.
Držím vám palce.

Další odpovědi
Drap

Myslím že odvolání lze podat vždy. Pokud i tak by to nevyšlo, musíš zkrátka někam jinam. Předem bych si ale takovéto starosti vůbec nepřipouštěl.

df

Pak bych poradil hodně hodně přemýšlet a hledat co nejvíce informací. Pak si jednoho dne takhle k večeru lehni na postel až nikdo nebude doma, zavři oči a snaž se na nic nemyslet. Měl by ti pak ťuknout nějaký nápad. Pokud ne, tak to zkoušej víckrát. Může ti to ťuknout i jindy a za jiných okolností.

elkon

Tak jdi někam na brigádu a zkus to za rok znova. Ale pokud nechceš jít na vejšku, tak gympl nemá cenu. Raději na odbornou školu.

nyjono

Můžeš přece jít pracovat do zdravotnictví a za rok to zkusit znovu.
Není nic snazšího.

  • opakování češtiny by to neuškodilo.

Drap

Annas má pravdu. Letos bylo odvolání opravdu zrušeno. Omlouvám se