Kata663

Co dělá junior účetní?

Dobrý den, máte někdo zkušenost s prací na pozici Junior účetní? Co všechno má na starosti a musí nějak komunikovat s úřady? Děkuji

Nejlepší odpověď
Malvína

Popis pracovní pozice

Samostatné řešení běžných účetních operací v rámci jednoduchého a/nebo podvojného účetnictví.
Řešení náročnějších účetních operací pod dohledem zkušenějšího účetního.
Zpracovávání účetních případů v účetním programu.
Vytváření podkladů pro senior účetního.
Odpovídání na méně odborné otázky klientům a zaměstnancům.

———
Zhruba, mezi zaměstnavateli se může lišit přesná náplň práce.

Zdroj: https://www.pla­ty.cz/platy/e­konomika-finance-ucetnictvi/junior-ucetni

Další odpovědi
Drap

U každé firmy má jiné povinnosti.

Pepa25

Kontroluje účetní doklady a účtuje (zadává do účetního programu) typizované operace nebo případně i složitější po konzultaci se seniorní účetní.