Avatar uživatele
Bronzový

Co dala světu islámská civilizace?

Nepočítám to, co převzala od Byzantské říše.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Rozvoj matematiky, astronomie, alchymie.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Přínos islámu světové civilizaci byl nulový - autor Martin Kavka

1. Pokud již existovala před Mohamedem nějaká kultura na Arabském poloostrově, tak to bylo díky kulturní výměně s Byzantskou a Perskou říší. Před Mohamedem byli Arabové kočovníky, kteří měli zálibu v koních, velbloudech, ženách, přepadávání druhých kmenů a pití. Nebylo tam nic, co by se dalo nazvat společností, která by měla znaky civilizace.

2. Pokud se začtete do spisů římských dějepisců tehdejší doby, tak zjistíte, že v arabské společnosti nebylo nic, na čem by bylo možno stavět. Dokonce i města jako Mekka, Medina vznikly krátce před narozením Mohameda a i tak docházelo k beduinizaci, kdy obyvatelé opuštěli město a vraceli se zpět ke svému životu. Jediné, co Arabové uměli byl obchod.

3. Při svých výbojích nepřinášeli nic, co by se dalo označit za civilizační přínos. Jejich jediným uměním bylo loupení, znásilňování, vraždění a odvlékání lidí do otroctví.

4. Stejně tak se tomu má s architekturou. První "islámské stavby" byly přesnou kopií byzantské, či perské architektury. Prvními architekty byli křesťané a Peršané vyznávající zoroastrismus. Stejně tak tomu bylo s malíři, řemeslníky, či byzantskými léčiteli, kteří předali svoje medicínské znalosti Arabům.

5. Stejně tak tomu je algebrou, která zde byla dříve, než se Mohamed narodil. Muslimové udělali jen to, že si tuto perskou dovednost přisvojili, stejně jako to udělali s "arabskými" číslicemi, které ovšem převzali od Indů. Stejně tak je tomu , že Arabové jako první používali nulu. Není tomu tak. Nulu používali již staří Řekové jako označení pro nic a od nich to převzali Římané. Ovšem ani Řekové,Římané, ani Arabové neuměli s nulou pracovat v matematických výpočtech. To přišlo až v pozdním středověku na Západě.

6. A když už jsme u toho, co Arabové jen převzali, tak je nutné dodat, že ani jejich písmo není arabské, ale převzaté ze syrské aramejštiny. atd. "

http://martinkavka.blog.idnes. cz/…

atd.


Avatar uživatele
Stříbrný

Mešity, utrpení a smrt - zhruba totéž, co civilizace křesťanská.


Avatar uživatele

Křesťané dnes už více méně "žerou" sami sebe,ale mám pocit,že islamisté se zrovna probudili k nenažranosti jako by byli posedlí astrálním ďáblem jako kdysi ti před něma,kteří měli rádi alchymii a jiné polaritní vědy,asi bych to nazval "makrokosmickým záchvatem odevzdaných."
https://www.youtube.com/…
Doplňuji:
p.s. Podle mě islám je vůči zbytku světa nekompromisní a na rovinu si myslím,že i uprchlíkům otrne jak se v zemích EU zotaví.


Avatar uživatele
Zlatý

Utrpení porobených národů,smrt a nesvobodu.


Avatar uživatele
Zlatý

Betlém aj Jeruzalém?


Avatar uživatele
Bronzový

Jako každé náboženství tak i tady se vedlo spoustu válek atd... Náboženství jsou ve světě jako rakovina, která čeká až na plno propukne. Spoustu lidí jsou tak zfanatizovaní, že už vidí realitu pokřiveně.


Avatar uživatele
Stříbrný

né že bych islamismus zas tolik miloval, ale posláním civilizace nemusí nutně být dávat něco světu... tedy v tom smyslu, že by nutně každý kdo se narodí, musel vymyslet plán, jak spasit svět anebo mět doktorát

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.