jaymes

Proč se vracíme do středověku?

Žijeme v Evropě 21. století. Jak je možné, že se vývojově vracíme do středověku, naše životní a pracovní podmínky a chudoba jsou srovnatelné se středověkem? Můžou za to kdo jiní než zaměstnavatelé – vykořisťovatelé. Jak je to možné?

úprava: Nelidské pracovní podmínky, malé výdělky, hlad, chudoba, bída, bezdomovectví, dluhy, exekuce,vykořis­ťování, otrokářství, nezaměsstnanost, neschopná zdravoní péče.

Nejlepší odpověď
arygnoc

čo vám bráni, aby ste zamestnával vy?
uvidíme, či z vás nebude väčší vykorisťovateľ, ako sú tí, čo vykorisťujú vás.

😉

Další odpovědi
gecco

Mlý Jaymesi – podobné výkřiky ´do tmy´ slýchám od nevzdělaných, neschopných a hloupých lidí…
Jsi takový? – pokud ano, právem se cítíš býti nevolníkem – ale můžeš si za to jen ty sám…
___
Mimochodem – ani dějepis nebude tvou silnou stránkou, viď?
😁
_____________­____________
Ad „úprava“:
Jak si usteleš, tak si lehneš…
Nemyslím, že by se dospělí měli vodit za ručičku a zaopatřovat za peníze jiných.
Jinak řečeno – jsi-li nevzdělaný, neschopný a hloupý, buď rád, že neumřeš hlady – ve středověku by ti nikdo nedal ani krajíc chleba…

Quimby

Seš si jistý, že mluvíš o správném středověku? Jedná se snad o vtip, nebo je to myšleno vážně?

anonym

Protože jsou to lidi a ti nemaj nikdy dost, jdou i přes mrtvoly, jen aby si nahrabali. O moderním otroctví se toho dá dočíst až dost, stačí si to dát do vyhledavače
https://www.go­ogle.cz/search?q=mo­dern%C3%AD+otrok%C3%A1%C­5%99stv%C3%AD&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=7HHbVar9BcKNsgH_3aS­QDg#q=modern%C3%AD+o­troctv%C3%AD

lexx

do středověku ani tak ne ale do volnětržního kapitalismu konce XIX. století kdy vládla hrozivá nezaměstnanost, chudoba a kriminalita…socík ve východoevropské podobě totál selhal, spíš byl rozebrán, řekl bych, pod záštitou „privatizace“ gigantické rozkrádačky národního majetku budovaného celými generacemi bez precedensu v dějinách…tragédii je tovární nadprodukce čehokoliv a mizerná kupní síla, plné sklady neprodejného zboží, krize jak z učebnice K.Marxe…to nedopadne dobře

cukrar

nevím o Vašem vývoji nic, ale já se nevracím do středověku. Kde jste vzal tuto informaci?

ptáč

Nenažraní jsou voliči modrých strak. Oni se domnívají, že kdyby se lidi zaměstnávali sami, že jim bude líp. To snad jde vymyslet někde v kanclu, kde neviděli práci. Kdyby byl každý podnikatelem, mohl by se zrušit zaměstnanecký poměr. Každý by byl šéfem, kdo by pak pracoval? Dokázal by si to někdo představit? Nakonec by na tom spousta lidí bylo podobně, jako dnes. Jeden by radil, okrádal, ti ostatní bez obchodních schopností by makali za pár šupů, aby měli peníze na měsíc. Po práci chodit na druhou směnu, to je úděl chudých, hlupáčků, neschopných lidí, úděl otroků. Přesně je vystihují ti, kteří žijí z práce druhých.

zjentek

naprosto všichni, kteří se domnívají nebo spoléhají, že se o ně nějaký „systém“ stará či se jednou starat bude, končí dříve či později tím, jak to popisuješ v doplnění
..a představ si, že po světě spousta podobnejch nebožáků ani neví, že už tak žíjí, neboť je nechávají žít s nějakými penězi na účtech, i když si jich nemohou a nedokážou nijak užít ;q

bolak

Ve středověku se lidé dožívali průměrného věku 25 let, později pak až 30–35 let.

Šidlo

nuž.....niekto tu prepadol z dejepisu...­..alebo ste totálne rozmaznaný z rodiny

v stredoveku sa polka detí nedožila dvoch rokov…

na slovensku bolo nevoľníctvo: to jest otrokárstvo…poddaní patrili šľachte…a šľachty bolo 1%

to 1% malo aké-také ľudské práva…ale ani žena- šľachtičná nemohla dediť, často ani groš, dokonca ani titul.....

mnohí šľachtici nemali ani volebné právo.....šľachta patrila kráľovi a ked zavelil, musela do vojny, alebo dať na vojnu väčšinu majetku (majetok boli aj poddaní)

trest smrti bol istú dobu aj za neveru a krádež…akože vážne…obhajoba? hahaha…nie

zdravotná starostlivosť bola často nulová…ani šľachta nemala dôchodok či také niečo, pokiaľ im niečo nepridelil sám kráľ

cirkev bola nedotknuteľná…králi boli podriadení pápežovi

to, že mentalita 70% Slovákov a Čechov ostala v stredoveku/ranom novoveku, nie je chyba kapitalizmu/ komunizmu / iného -izmu, a do istej miery to nie je ani chyba cirkvi

gecco

…„hlad, chudoba, bída, bezdomovectví, dluhy, exekuce,vykořis­ťování, otrokářství, nezaměsstnanost, neschopná zdravoní péče“…
___
Počítač, připojení k netu…
😁
Lžeš více, než je ´zdrávo´, opravdu jsi hloupý*)…
___
Použil bych výstižnější slovo, ale to by ses mohl i urazit (ROFL)…
😁

cukrar

pane kolego gecco, proč já opět s Vámi na 100% souhlasím.
Ale takové lidi, jako je tazatel a někteří jim podobní, mít musíme, abysme si uvědomili, jak jsme na tom dobře.