plastikmuz

Co celou dobu dělaly spojenecké armády v Afghánistánu, když po jejich odjezdu bojovníci Tálibánu opět obsazují území?

Nejlepší odpověď
led

Ukazovali svetu, že sú tu (v Afganistáne). Ale kedže štátne kasy nie sú bez dna, ich ďalší pobyt by sa predražil voči požadovanému zisku. Tak Talibanu stačilo len potrebný čas ostať v úkryte, (v bojovom spánku) a po odchode spojencov mali opäť uvoľnený priestor k dispozícii. To je život, nie politika.

Další odpovědi
paul1

S tím se myslím počítalo, že když odejdou, tak se Taliban vrátí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.