wolftade

co bylo drív?

co bylo dřív vejce nebo slepice?

Nejlepší odpověď
anonym

Vejce je známé již od pravěku, tak bylo první. Slepice domácí navíc vznikla vyšlechtěním kura divokého, kteří také snášeli vejce jako všichni opeřenci.
Doplňuji:
Člověk akorát svým šlechtěním způsobil, že slepice nesou vejce podle jeho představ. A jak se měnil vzhled slepice, tak se měnila i velikost a barva vajec. Kur domácí je vlastně navíc jediný opeřenec, který snáší vejce bez potřeby rozmnožování.

Další odpovědi
anonym

Velice těžká a velmi málo pokládána otázka. Já si tipnu. Byl to velký třesk!