FlAsh_7

Co bych měl změnit ve stravě a v posilování?

Čím to je, že takto vypadám? Pravidelně cvičím a snažím se jíst zdravé potraviny. Bohužel s výběrem potravin nemůžu kvůli věku moc hýbat. Nejím náhodou moc málo?

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se jednou ptal,. co máte jíst.

Proto bude lepší, když se obrátíte na výživového poradce, který vám stravu doporučí vzhledem k vaší postavě, vaší zátěži atd.

Přece platí, jsem to, co jím.

Další odpovědi
elkon

A co má věk společného s tím, co jím, nebo na co mám chuť. Některé tělesné dispozice, jsou dány geneticky.

Kelt

Všechno chce svůj čas. Týden je málo, ale po několika letech se výsledek projeví. A dokonce vrcholový kulturista byl na koupališti a nebudil žádnou pozornost svými svaly. To je až na těch závodech. Když už jsi se na něco dal a věříš tomu, tak v tom vytrvej. V jídle i ve cvičení.

Hufnágl

Jsi podvyživený, takový hoch z Mauthausenu.

DoTazatel

Nevíme, jak moc jíš a jak moc posiluješ.
Nejde jen o to jíst zdravě, musíš jíst hodně a hlavně jídlo bohaté na bílkoviny. Nejlepší je se najíst hned po cvičení (ale pořádně) – maso, ryby, vejce ořechy,… Ale když cvičíš je třeba dodžovat dietu (pravidelný přísun bílkovin aj. živin během dne – tzn snídaně, svačiny, oběd, večeře = alespoň něco – ořechy během dne, avokádo, banány, luštěniny, špenát, kapustu, ryby, vejce, mléko, zeleninu,…).

Cvič všechny partie, střídej cviky. Posiluj s čínkami, cvič i s vlastní váhou… (jestli chceš nabrat svalovou hmotu).
Doplňky stravy a další kraviny užívat nemusíš, ale občas si kup třeba proteinovou tyčinku, neuškodí. ;)

Cvič pořádně přidej váhy, víc zaber, cvič efektivněji (najdi si to). Pořádně se „znič“ až budeš cvičit.
Svaly se nabírají těžko (a holky se bojí, že když budou cvičit, ta budou mít automaticky obří svaly… to asi těžko – to by musely fakt pořádně dřít a stejně tak jíst = a když nebudeš správně jíst, tak ti ty svaly ani nebudou mít z čeho růst). Klidně ale po měsíci můžeš vidět výsledky (když se budeš snažit). Do roka můžeš být korba — ale jak říkám, záleží na snaze. Výsledky klidně můžeš taky vidět i dřív než za měsíc, svaly rostou po každém tréninku (cvičení – najezení a až pak po odpočinku – po spánku), ale rostou po trochách, krůček po krůčku… výsledky neuvídíš hned, ale po pár dnech (týdnech). Jak se ale svaly začnouu rýsovat a trochu zvětšovat, to by mělo být vidět brzy (při správném cvičení a jezení).

Víc makej, víc jez.

_____________­_____________
Ještě k té stravě: nemusíš to niajk hrotit, nijak počítat, jít za poradcema, držet ultra přísné diety. Není to žádná věda – stačí prostě dostatečně jíst – to správné jídlo (najdi si, co je boahté na bílkoviny a po čem dobře rostou svaly) a pak to jez v průběhu dne a po cvičení). Po tréninku je dobré se přecpat. A ne neztloustneš (tukově), když cvičíš. Krom toho i kdyby chtěl člověk jen zhubnout (a nenabrat svalovou hmotu) za pomoci cvičení, stejně musí jíst – a taky hlavně bílkoviny, protože mu pomůžou zhubnout ty tuky.

da ny

Mnoho lidí jí ŠPATNĚ ZDRAVÉ VĚCI, nedostatečné množství, nepravidelně.

Neuvedl jste ŽÁDNÉ PODSTATNÉ informace.
Věk, výška, hmotnost, denní příjem energie (kcal/kJ), fyzickou aktivitu atp.
Je třeba vzít v úvahu též GENETIKU. Někdo bude hubený, samé ruka a noha celý život. „Kluci“ se kulatí kolem 40.

Někdo „špatně“ cvičí, jiný jí a další chybuje v pohybu i stravě…
Na internetu najdete i přibližné doporučení kalorického denního příjmu, podle věkových skupin.

Plný internet je také vhodného stravovacího režimu/jídelníčku.
Svalovou hmotu buduje rozumný přísun bílkovin, tedy proteinů z různých zdrojů. Princip je jednoduchý. Úplné minimum je 0,7 – 1g bílkovin na 1 kg hmotnosti. Maximum je do 1.8 g/kg, aby nebylo ohroženo zdraví člověka.
(Nadměrným přísunem bílkovin jsou ohroženy ledviny a hubne se. Jinak je to u „sportovců“ typu kulturista, vzpěrač, tedy „hora masa“. Ti hooodně cvičí a mnozí si pomáhají ke svalům i chemicky.)

Příklad: vážím 70 kg, denně mám v jídelníčku ideálně 70 g (minimum je asi 40 g) bílkovin. V mase/šunce by to bylo asi 350 g. Zdrojem bílkovin jsou luštěniny, tvaroh (levnější) atd. Vše/obsah najdete v tabulkách potravin na internetu.

Měli by Vám pomoici/vědět a mít přehled o vyváženém jídelníčku TI, KTEŘÍ Vás zdravě a kvalitně ŽIVÍ, asi rodiče … 🙂
V jídelníčku musí být dostatečné množství SACHARIDŮ a ideálně (pro cévy) zdravé TUJY(bez denní konzumace ram-, flor., her-, 100% tu-u aj. nebezpečných tuků).

Přílišná (nadměrná) fyzická aktivita. CÍLENÉ BUDOVÁNÍ SVYLŮ V POSILOVNÁCH, je vhodné až po ukončení vývinu. Tedy po 22. roce.

Gus_Fring

Třeba posilovat více tvrdě? Navíc posilovat… posilovat může znamenat spoustu věcí. Uděláš si třeba dvakrát týdně 10 kliků. Anebo 5× týdně chodíš do posilovny na hodinu a půl.
Už jednou jsi nám zveřejňoval svůj jídelníček. Tak třeba přestat snídat „cukrovíčko a čtvereček čokolády“ a dát si bílkoviny.
Předpokládám, že jsi přibližně stejně starý jako já. Věř mi, pokud rodiče požádáš, výběrem potravin můžeš měnit. Stačí chtít a být milý.