Mr.Jan

Můžu pít protein, i když necvičím?

Odpovědi
elkon

Třeba zde: https://www.pro­teinaco.cz/clan­ky-2/jak-a-kdy-davkovat-protein--tajemstvi-je-v-individualite-kazdeho-z-nas/?gclid=Cj­0KCQiA_c-OBhDFARIsAIFg3ez­gHYMOcqRoE3YA­IxTGx9MBQiiJT3v9O­eQyyks2tT18pNPT1j­6oZr4aAs7jEAL­w_wcB

JežíšKristus

Ano. Ale prodávaný protein obsahuje jedovaté kovy a ničí játra. Většina je extrémně preslazenych.
Lepší je sníst půl kila kuřecího masa – prsou, od řezníka za 85 Kč. Ještě přidáte eidam a tvaroh a máte bílkovin přehršel. Pít protein, jen abych pil protein, nedává smysl.

K toxickým chemikáliím v prodávaných proteinech viz Harvard Med School: https://www.he­alth.harvard.e­du/staying-healthy/the-hidden-dangers-of-protein-powders

Disraeli

Můžeš, ale pravděpodobně přibereš (tuky… namísto svalů). Jde ovšem třeba i o výdej, aktitvitu, pokud necvičíš, ale děláš nějaký sport nebo něco fyzicky namáhavého, tak můžeš i zhubnout (i holky berou proteiny, když cvičí, i když jim nejde o nabytí svalů, ale spíš o úbytek tuků… důležitý je ale ten pohyb, nějaké kardio, sport a podobně. Jde o proces spalování kalorií, kde bílkoviny hrají svou roli a to spalování usnadňují).
Taky záleží který protein (je víc druhů a lišit se můžou mírně i účinkem).

Pokud neděláš žádný sport, moc se nepohybuješ, necvičíš a jíš „normálně“, tak nemusíš brát žádné proteinové doplňky (ani bys vyloženě neměl, hlavně ne moc). Plno potravin, obsahuje dost bílkovin, hlavně živočišné produkty (ale nejen ty).
Jestli cheš víc bílkovin, zařaď do jídelníčku víc potravin, které je obsahují (snadno vyhledáš, můžeš si vybírat).

Michálek1245

Teoreticky můžeš, ale pro tělo je to zbytečné. Spíš než koncentrovaný protein jako pití vyzkoušej tak spíš proteinové tyčinky. Já mám rád tyhle: https://www.in­sidefit.cz/ty­cinky/ a ještě k tomu teda doporučuji stejně zvýšit energetický výdej. Pokud neděláš vysloveně fyzicky náročné zaměstnání, tak půjdeš nahoru s hmotností a pravděpodobně i s tukem.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.