tomnowak

Co by se podle vás stalo, kdyby se 28.9. rozvášněný dav demonstrantů vydal z Václavského náměstí před dům Petra Fialy?

Začala by Policie ČR (nebo Armáda?) do tohoto davu střílet nebo by se stala doprovodem demonstrantů?

Odpovědi
Drap

Postupně by se dav rozešel, protože dům je v Brně a cesra by trvala takovému davu nejméně týden.

Ametyst

Dav byl velmi disciplinovaný. Není důvod k obavám. Dokud se v davu neprosadí policejní provokatéři, jiní zaplacení, opilí výtržníci a podobně. To hrozí vždycky. Zkušenost s nastrčenými policisty z protivládních protestů za covidu funguje. I to se dá z pódia uvidět, a zákonným způsobem eliminovat, jako se to podařilo 3.9. na Václaváku.