Shady

Co by se muselo stát aby byla v ČR revoluce?

Nejsou lidi naštvaní na dnešní stav věcí podobně jako na minulý režim?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, lidé jsou naštvaní, ale ještě stále máme co jíst.Teprve hlad dožene lidi k revoluci.
A jestli to v r.1989 byla revoluce?Neby­la!!protože došlo k pokojnému předání moci, které bylo zrežírováno Havlem a spol.
„Cílem nebylo změnit socialistický režim na kapitalistický, ale pouze udělat změny, které by zabezpečily prosperitu tehdejšího režimu.Podle Zifčákových slov existují dosud nezveřejněné dokumenty, které potvrzují, že revoluci neuskutečnili disidenti, nýbrž StB.Prim zde hráli především disidenti z Prahy, kteří se soustředili kolem Havla. Ti si také rozdělovali štědré zahraniční dary. Na Slovensko a na Moravu pak odcházely jen paběrky. Slovenští a moravští disidenti byli podle mě ti opravdoví, skuteční a mnohokrát čestní kritici režimu. Ti pražští to měli spíš jako byznys.“
Toto je k dohledání na internetu.
Skutečná revoluce se neobejde bez krveprolití, což se u nás nestalo.Pouze v Rumunsku proběhla revoluce, protože tam popravili Nicolae Ceaușescu a jeho manželku a střílelo se tam.
Proč si myslíš, že Havel propagoval heslo."Nejsme jako oni."No protože byl domluvený s komunistama.

Další odpovědi
Andre5000

Musela by většina lidí zmoudřet a nebýt předposraná.