Palpatine

Co by řekl Tomáš G. Masaryk na dnešní Českou republiku?

Co by dnes Masaryk řekl na dnešní situaci v ČR? Představoval si ve své době situaci v zemi za 100 let právě tak, jak to máme dnes?

Nejlepší odpověď
annas

Je to hnypotetická otázka,, co by bylo, kdyby …

Masaryk něco řekl na smrtelné posteli14. září 1937. Se tněním těchto slov ovšem bude moct česká veřejnost seznámit až za osm let.

"O posledních slovech zakladatele moderního československého státu se tak dá jen spekulovat – podobně jako to před časem na webu Národního archivu udělal Jiří Křesťan: „Přečteme si prezidentovo poselství občanům dnes již neexistujícího státu nebo se TGM zamyslel nad úspěchy a nezdary budování Československa? Či nám snad bude odhaleno nějaké rodinné tajemství? Budeme si muset počkat.“

https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/2241259-co-

--
Na stejnou otázku jsem odpovídala., nechci opakovat.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-ze-by-masaryk-rekl-kdyby-videl-soucasnou-cr-a-slovensko

CItáty T. G. M.

"Slušný člověk pomáhá vždy tomu, kdo toho nejvíc potřebuje. To se nám vrátí. Vždyť přece stojí za něco, že máme ve světě pověst slušných lidí.“

Platí stále?

"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny – forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“

Co třeba účast ve volbách?

Zdroj: https://citaty­.net/autori/to­mas-garrigue-masaryk/?page=2

Další odpovědi
dubraro

Že je rád, že už je po smrti.

marci1

„Byl jsem čtyřikráte zvolen presidentem naší republiky; snad mi to dává legitimaci, abych Vás poprosil a celý národ československý i spoluobčany národností ostatních, abyste při správě státu pamatovali na to, že státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily. Sám jsem si toho byl vždycky vědom.“

Citát: Tomáš Garrigue Masaryk

Zvědavý

„No tak to se nepovedlo“

Anikitos

Myslím, že by se omluvil Karlu I.

„Byl to dobrý nápad – ta republika a demokracie, ale neuskutečnitelný. 100 let tohoto pokusu, tohoto interregna stačilo…“

Drap

Myslím, že by moc nemluvil, pouze hořce zaplakal.

led

Hypoteticky:
Lidé neohlížejte se jenom dozadu, nýbrž koukejte před sebe, kudy a kam kráčite.