Rokio

Co by mi hrozilo za toto?

Pokud by můj psychiatr chtěl zavolat sanitku, aby mě odvezla do blázince a já bych použil jen nezbytně nutné násilí, abych mu ten mobil sebral, co by pak dělal?

poznámka: Toto je ukázkový příklad krajní nouze, takže bych podle mě neměl dostat žádný trest.

Jak se na tuto problematiku díváte vy?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Asi by ti nehrozilo nic, jelikož jsi to provedl v nepříčetnosti a věř tomu, že by tě do psychiatrické léčebny stejně dostal.
On ten psychiatr má i jiné možnosti, podat ti sedativum, přizvat si k převozu policii a nechat tě odvézt.Zřejmě má k hospitalizaci své důvody.

Další odpovědi
hapiky

Pokud tě to uklidní, psichoši rádi posílají do blázince lidi, kteří jsou inteligentnější než oni sami, nebo když neznají odpovědi na jejich otázky. Tudíž v jejich očích to jsou potom blázni. I když jsem s nimi ještě neměl nic do činění, nenávidím je. Někteří by si to v tom blázinci sami měli vyzkoušet.

ivzez

Nesouhlas s navrhovaným způsobem léčby podle
mne není situace, v níž by pacient byl v krajní nouzi.
Spíše ten lékař…

Smlouvyzdarm

Pokud chce psychiatr nechat „odvézt“ do blázince pacienta aniž by tento souhlasil, usuzuji, že se bude jednat o nějakou diagnózu, kterou by pacient mohl ohrožovat své okolí, protože by nedokázal ovládat své jednání – byl by nepříčetný – nebyl by tedy trestně odpovědný. Ustanovení o krajní nouzi vůbec nepřichází do úvahy. To přece odvrací útok na zájem chráněný zákonem a copak zákon říká, že psychiatři nemůžou léčit lidi, i když třeba léčba znamená zavření do blázince. Pacientův nesouhlas s léčbou také nebude důležitý, protože v tomto případě by pacient nemohl odmítnout léčbu. To není zápal plic jehož neléčení ohrožuje hlavně pacieta….

Drap

O skutečném trestu by mohl rozhodnout pouze soud, v případě pokuty potom orgány činné v trestním řízení.
Já osobně to vidím tak, že pokud tě tam psychiatr posílá,neměl bys odporovat. Pokud se tak rozhodl, tak tam stejně půjdeš. V žádném případě se nejedná o žádnou krajní nouzi. A násilí pořád zůstává násilím.

Mc Merkurion

… přivolá policii a do blázince půjdeš se soudním nařízením … vše podle diagnostikovaný poruchy, trest za to nejni, ty za to nemůžeš, seš přece marod, typické pro nepříčetnost a velmi často používané … po hospitalizaci budeš na pár dní (než se tvůj stav nezlepší) zbaven soudně (samosoudcem) svých práv … vítej v životě, a nevěř pohádkám o liskejch právech, to je pro děti …