zjentek

Co by měla a naopak neměla obsahovat stížnost proti usnesení státního orgánu?

Stížnost proti rozhodnutí (usnesení) vyšetřovatele PČR.

Nejlepší odpověď
klumprt

viz § 141 a následující tr. řádu.

Mělo by tam být hlavně uvedeno, proč se zdá usnesení stěžovateli nesprávné. Např.

  • opominutí některých důkazů
  • nelogičnost úvah na základě kterých bylo vydáno
  • nepravdivé skutečnosti na kterých je postaveno
  • nepřezkoumatelnost (tzn. velmi vágní, nedostatečné oddůvodnění)

apod.
Můžou tam být uvedeny i nové skutečnosti a důkazy.

Nemělo by tam být uvedeno nic, co s věcí nesouvisí např.:

  • politická situace v Ugandě
  • zevrubný popis případu od dinosaurů („narodil jsem se v rodině chudého taxikáře a švadelny…“)
  • výlevy o tom, že se mi to celé prostě nelíbí a že vyšetřovatel je zlý člověk a opilec

apod.

Další odpovědi
ivzez

Kdo si stěžuje, na co konkrétně (zdůvodnění stížnosti) si stěžuje.