Pajena

Co by měl dělat učitel či jiný člověk, kdyby věděl o mém jídlu – a tak?

Co by měl udělat člověk co to ví ( moje kámoška) – která se neřeže ale chodí jenom do třídy s námi a co by měl dělat dospělý člověk ? Jelikož mi paní učitelka v Somatologii říkala že jí mohu dělat kostru na Anatomii =) Takže něco tuší , určitě , protože jsme si povídali. Mě jdou vidět i kosti jako je pánev (výběžky) , žebra <3 atd… Co by měl tedy člověk udělat ?

Nejlepší odpověď
Drap

Dát ti zřejmě pár facek.

Další odpovědi
Hlada

Kámoška by měla informovat učitelku, učitelka by měla promluvit s tebou, zároveň by měla informovat ředitele školy, ten rodiče a OSPOD a udělat vše proto, aby ses co nejdřív dostala do péče lékařů.
Učitelka, která zesměšňuje žákyni, která zcela zjevně trpí vážnou nemocí, nemá na zdravotní škole co dělat.

ivzez

Kamarádka by měla informovat své rodiče,
a spolu s nimi informovat tvoje rodiče.
Ovšem obávám se, že to v tvém případě nestačilo.

Pedagog či jiný zaměstnanec školy by se měl obrátit
na OSPOD, případně by mohl podat trestní oznámení
pro podezření ze zanedbání (nejen) řádné výživy.
(Možná by se našlo i „něco dalšího“.)

O co ti jde? Chceš rodiče dostat do vězení
a sebe a sestru do ústavní výchovy?

ivzez

@Hlada:
Učitelka, zesměšňující žákyni, která zcela zjevně trpí
vážnou nemocí, nemá co dělat na žádné škole.

Otázka je, jestli opravdu šlo o zesměšnění.
Nebyla jsem u té situace, nevím, co uvedenému výroku
předcházelo, … nemuselo být míněno jako výsměch.

Pajena

Nebyla to urážka právě naopak se paní učitelka na mě dívala , proč a jak a pak k tomu přidala poznámku že bych mohla dělat anatomickou kostru (kroutila hlavou)

Hlada

Ono je ve výsledku jedno jak to myslela, rozhodující je to, že jako odborník ví o co jde a zřejmě nic neudělala.

Dochy

Tady souhlas s Pajenou a Ivzez. Lidé mají různé postavy a na první pohled zpravidla nikdo nezjistí zda je někdo hubený přirozeně nebo kvůli nějakým problémům. Rozhodně bych kvůli tomu učitelku nezatracoval (bez podrobných znalostí situace)

ivzez

Já jsem v mládí bývala hodně hubená, dala se mi počítat žebra a kamarádi se smáli, že bych se mohla převlékat za tyčí od smetáku. Nikdy to nebyl výsměch → pokaždé to vyplynulo z nějaké situace a pokaždé jsem se smála spolu s nimi. (Nikdy to nemysleli zle.)

Ovšem já jsem tehdy mohla sníst třeba 11 knedlíků ke svíčkové a vrchovatý hluboký talíř omáčky, přesto jsem nepřibrala. Hodně jsem tehdy sportovala → volejbal, pěší turistika, běh (střední tratě), kánoistika, lyže, …

Dochy

Hlada: Nejsem si jist zda v daném případě šlo o zesměšňování, možná jen vtipná či rádobyvtipná poznámka v rámci běžné konverzace (alespoň tak na mně působí popis). Samozřejmě zesměšňování je silně nevhodné a ze strany kantora až nepřípustné.