kamila44444

Co by jste si radši vybrali na ježdění na koni?

Nevím co si mám koupit. Nové rajtky dostanu na narozeniny ale nevím co si za mé kapesné mám koupit. Co by jste si vybrali vy? Buď jezdeckou helmu nebo bezpečnostní vestu nebo jezdecké boty.A když jsme u těch jezdecký bot, jsou lepší holínky po kolena, nebo pérka a které jsou v čem lepší?Děkuji
Doplňuji:
*byste
a když mám chapsy, tak by byly lepší ty pérka?

Nejlepší odpověď
quentos

já „by jsem“ byl pro helmu, spadnout na palici má nejhorší následky.

Další odpovědi
venkovan

Helmu a nebo vestu.Boty k ochraně zdraví nejsou tak podstatné. A jestli helmu či vestu moc neporadím – na koně a jezdkyně se rád dívám, ale s ohledem na soucit ke zvířatům, nemám srdce jim zatěžovat hřbet svojí váhou.

Damiana

V první řadě helmu. Bezpečnost je na prvním místě.

Vysoké jezdecké boty bývají zateplené. Také chrání jezdce před nepříznivými vlivy zejména v zimním období. Bývají v oblasti pod kotníkem pogumované, takže se nepromočí a udržují teplo. Jsou vhodné na jízdu i do stáje.
Nízká kožená pérka mívají elastický klínem pro větší komfort. Podrážka bývá protiskluzová. Celkově působí velice elegantně, ale začala bych u praktičtějších vysokých.

Doplňuji:
No jestli máš už chapsy, tak bych si vybrala pérka.

kapka

No jo, to jsou starosti, co?
Já když začínala chodit do jezďáku před čtvrt stoletím /a sakra, to to letí/, tak nám tam na tréninky dali takový starý hokejistický helmy, jezdili jsme v teplákách a měli jsme si přinést aspoň obyčejný vysoký holínky. Kdo vyhrabal v opuštěný skříňce opravdový jezdecký boty, který mu aspoň přibližně byly, ten se měl. Nějakou bezpečnostní vestu jsme neznali a dodnes jsem ji neměla na sobě.
Tak já nevim, buď si našetři na celou výbavu a pak teprve jezdi, jestli se tolik bojíš úrazu. Nebo bych vyloučila prvně tu vestu. Koupila bych jezdeckou helmu, aby si tě nepletli s hokejistou. 🙂A sehnala zatím nějaký starší obyčejný holínky /oni nový jsou taky drahý/ hlavně s hladkou podrážkou a úzký, aby se ti žádným způsobem nemohla při pádu zaseknout noha ve třmenu, to je pak o život.
Jinak jezdecký boty bych doporučovala vysoký, budou ti chránit lýtka, ono při jízdě si ani nevšimneš, že tě třeba štípne třmenovej řemen a pak se nebudeš stačit divit, proč máš lýtka samou modřinu.
Doplňuji:
Tak chapsy a pérka jsou taky řešením. Podívej na tohle video, tam o tom něco povídají.
http://equitv­.cz/2011/7/26/vi­dea/test-equitv-charitativni-aukce-1-dil-perka-minichapsy-cassini/
Mně se to ale seká, snad ti to půjde líp.

anonym

Pořadí důležitosti:

  1. přilba, 2) holínky, 3) vesta

P.S. K narozeninám bys měla dostat ještě učebnici češtiny, jak se ti snaží naznačit quentos, skoro to vypadá, že číslovky ve tvém nicku kopírují vysvědčení, „by jste“ používají někteří romové, absolventi ZŠ píší „byste“.
Za ten půlrok, cos registrována, to tu bylo několikrát zopakováno i pro ty méně chápavé. Ještě, žes netrvala na odpovědi do 10 minut, jako u své předminulé otázky o Cambridge.