Gus_Fring

Co budou dělat fyzici, pokud jednou objeví teorii všeho?

Pokud se nemýlím, s každou vyřešenou záhadou a objevem přichází hned několik otázek. Ostatní vědci mají určitě mnoho objevů a vynálezů před sebou. Co ale fyzici, pokud objeví teorii všeho? Potom jim moc otázek, které je možné vyřešit nezbyde. Nebo jich je snad spousta a teorie všeho by jich několik přinesla?

Nejlepší odpověď
Edison

Budou ji ověřovat na VŠEM. Dokud ji na VŠEM neověří, bude to stále jen teorie. 😁

Další odpovědi
Kepler

Pokud theory of everything, na které si vylámal zuby Einstein i Hawking vůbec bude vyřešena, jistě přinese průlom ve fyzice, chápání Vesmíru a vůbec všeho. A co pak s tím: otevře se celý nový vesmír praktických aplikací, nebo teoretici začnou hledat teorii ničeho.

Kelt

Nevím, zda existuje teorie všeho? Možná se touto teorií vynoří řada dalších otázek a bude to pokračovat dále. Třeba budeme muset něco přehodnotit. A doufám, že to povede k dalšímu rozvoji a zájmu o obor. Protože touha po poznání by měla , stejně jako zvědavost neustále růst. A věřím, že právě proto bude přibývat fyziků?

Reezo

Myslím, že to se nikdy nestane, protože se vždycky může objevit nějaká anomálie, která se vymyká všemu co známe.

anonym

Zodpovězení jakékoliv otázky v oblasti fyziky vždy vedlo i k otevření ještě většího množství nových otázek, nebojím se že by neměli co dělat 🙂 Teorie všeho je populární označení pro sjednoucenou teorii kvantové mechaniky a obecné relativity, nic víc … není to doslova teorie VŠEHO jen spojení dvou dnešních teorií které nejsou moc kompatibilní a zdá se jako by každá popisovala jiný vesmír s jinými zákony 🙂