Rokio

Co aktuálně děláte nad rámec etikety, abyste byli více slušní, než je norma?

Já například uhýbám cyklistům na chodníku, kteří na něm jedou po levé straně, a uhnu z cesty chodcům, kteří chodí po levé straně chodníku. Dále dávám přednost těm, co vchází do budovy, a snažím se své známé zdravit vždy jako první. Když už jsme u zdravení, tak první zdravím prodavače a řidiče autobusu, i když by to mělo být naopak, a stejně tak konám i u poskytovatele služeb (holič, obuvník atd.).

Jak je to u vás? Předem vám úslužně děkuji za vaše odpovědi a přeji vám hodně optimismu!

Nejlepší odpověď
Filip84

Nevím, nepřemýšlím nad tím. Kdo se chová slušně ke mně, chovám se slušně já k němu. Kdo se ke mně chová, jako k atomovému odpadu, je vyřazen ze sestavy.

Další odpovědi
Rocker

Snažím se chovat slušně ,aniž bych přemýšlel,zda je to nad ramec nějaké normy.
Jsem slušný k ženám,uctivý ke starším,když můžu,pomůžu.
Ale když je někdo hajzl,tak se s ním ne*eru.

cappuccino

Rokio, to, co popisujes, neni ale nad ramec etikety! Je to normalni slusnost, ktera se ale bohuzel nejak vytraci.