autacek

Co a proč si vážou tyto dámy na hlavách?

Nejlepší odpověď
led

Ženy si vytvárajú „čapice“.
Zjavne ide o staršie Kečuánky (Peru) z oblasti známej pevnosti Machu Picchu v Andách

tu sú Kečuánky s tými prikrývkami hlavy https://www.ra­inforest-alliance.org/green-vacations/sun-gate-tours-peru

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ano, vážou si jakýsi turban (zde foto výtvoru: https://www.tri­padvisor.ca/Lo­cationPhotoDi­rectLink-g292008-d4137944-i77384552-Mayaland_Adven­ture_Travel-Panajachel_La­ke_Atitlan_So­lola_Departmen­t_Weste.html; https://www.tri­padvisor.ca/Lo­cationPhotoDi­rectLink-g292008-d4137944-i77384660-Mayaland_Adven­ture_Travel-Panajachel_La­ke_Atitlan_So­lola_Departmen­t_Weste.html ; https://www.tri­padvisor.ca/Lo­cationPhotoDi­rectLink-g292008-d4137944-i94710453-Mayaland_Adven­ture_Travel-Panajachel_La­ke_Atitlan_So­lola_Departmen­t_Weste >>> nebude-li odkaz na správnou fotku, je dole pod obrázkem lišta s výběrem, nebudu míti již možnost úpravy) …

… byl by uveden zdroj, že se jedná o jezero Atitlán (Lake Atitlan), snadno by se vyhledal tento odkaz, kde je výroba onoho turbanu (jak správně píše led) vyfocena: http://www.zo­over.cz/guate­mala/guatemala/pa­najachel-lake-atitlan/fotky/?pa­ge=1 … čímž se ale dostáváme do Guatemaly, jež je od Peru trochu dál a jsou zde Mayové, na rozdíl od Inků v Peru …

ivzez

Řekla bych, že to jsou pánové a váží si (snad?) turban.

_______

Doplňuji:

Turban to asi nebude, ale muži by to být mohli.
Sukně a prsteny někde nenosí jenom ženy a jejich ruce nepůsobí dojmem,
že by šlo o ženy (na ženy mi ty ruce přijdou moc svalnaté).

autacek

Dotaz zněl na to _co_a_proč_, na to však ani po nápovědě dosud nikdo neodpověděl ☹

Mc Merkurion

… proč si asi dávaj na hlavu čepici ???

autacek

Ne, tady tu komunitu vážně nedávám. Asi když se ptám, co si ty ženy dávaj na hlavu, tak si myslím, že jsou to kalhoty, ne? Čepice by mě vážně nenapadla. Když napíši nápovědu, že je to u jezera Atitlán, dozvím, se, že je to u jezera Atitlán, no ty kráso. Prostě jsem se chtěl dozvědět něco víc, třeba že je to součást jejich národního kroje, že je to proti slunci, a bla bla bla, že se to odborně jmenuje tak a tak, naději, že to někdo viděl či objevil i jinde na světě (třeba viděl v TV, nebo o tom četl) jsem nechtěl znehodnotit hned uvedením lokace. Já tedy nevím jak vám, ale mě se domorodci běžně nepředstavují a většinou neovládají světové jazyky. Už je to dlouho, ale co si pamatuji, že ty ženy měly nataženou ruku na peníze a že když udělaly při obmotávání chybu, tak jim to spadlo. Dle fotek jinde (ve vašem odkazu) na netu koukám, že se tam tím omotáváním ty dvě živí už řadu let (vypadají dost podobně), ale bližší info jsem k tomuto zvyku nikde nenašel, asi bylo bláhové dozvědět se něco víc tady, maximálně tak jízlivé poznámky.

Mc Merkurion

… tak se máš zeptat pořádně !!! … jak můžem tušit tvoje myšlenkový pochody ??? … napíšu: viděl jsem je tam a tam, vážou si na hlavu to a to, nevíte někdo, proč a za jakým účelem ??? … to už se fakt nikdo neumí pořádně vyjádřit ???

briketka10

Na obrázku vidím pány :)

autacek

no, má to sukně, ale klidně páni 😉

briketka10

Nerozumím :)

autacek

No to je fuk, myslím ale, že jde o ženy. Konec té stuhy je pak zdobený, navíc mají na ruce prsteny.

led

Vy si nepamätáte, kde, čo a koho ste fotili?

autacek

@led já jsem možná záměrně neuvedl kde obrázek fotil, ale vy jste si patrně zapomněla brýle, neb ve vašem odkazu mají ti lidé na hlavách úplně něco jiného. Jinak představu kde to bylo foceno mám, myslíte, že Vaše odpověď bude díky tomu přesnější? https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/exotika-amerika/376440-tajemny-atitlan-nejkrasnejsi-jezero-sveta-nad-kterym-fouka-vitr-smyvajici-hrichy.html

Dochy

led: Poslal bych palec, kdyby to šlo 😉

led

Ďakujem za ponuku. ale palec (na ruke,nohe) ešte budete potrebovať, mám svoje originál a iné nepotrebujem (ani do auta)

Dochy