štamgast

Citróny z Jižní Afriky?

Včera jsem v Albertu koupil citron a na něm byla nálepka, kde bylo napsáno South Africa. Ale pokud vím, tak v Jižní Africe je mírný podnebný pás a podobné počasí, jako máme my. Tak jak je možné, že tam lze pěstovat citrusy a u nás ne?

Odpovědi
Agneta

Tak s tím „mírným podnebným pásem“ je to tak, že tam běhají sloni, nosorožci a lvi v národních přírodních parcích, a citrusy rostou i v Itálii, ty tolik teplo nepotřebují, u nás by jim ale bylo v lednu zima. Takový rozmarín ti tady může růst a vytvořit i pár centimetrů tlustý kmen, ale hned jak příjde (jednou za čas) krutější zima, tak ti nenávratně umrzne.
Např. v Irsku rostou palmy! Celoročně…ale nejlépe u jižní zdi – kvůli té zimě, která by se přecejenom mohla někdy vyskytnout. A Irsko je výš než Česko (severněji).

lexx

nevěř etiketám švindluje se všadě, v Africe jsem nebyl, zda tam rostou nevím

marci1

Ano, dováží se k nám také citróny z Jižní Afriky. 🙂

Zdroj: http://www.pa­tria.cz/zpravo­dajstvi/2493192­/eu-pry-chce-zakazat-dovoz-citrusu-z-jizni-afriky-zmizi-pomerancovy-dzus.html

bolak

a zkoušels ho poklepat? byl dutej? nebyl v něm uprchlík?