Gami.Pet

čistili si zuby ve středověku ? a jak nebo čím ?

Nejlepší odpověď
quentos

ano, už z toho důvodu, že tehdy byl na bolavý zub jediný lék – vytrhnout. Zuby si čistili prý kusem látky, často namočeným v bylinném výtažku.

Zdroj: http://www.middle-ages.org.uk/middle-ages-hygiene.htm

Další odpovědi
zjentek

počítám že jinak než kartáčkama. Dodnes jsou civilizace a kmeny, které dělají hygienu alternativně, znamená jinak, než to děláš ty. Třeba v Bengálsku na vesnicích si čistí zuby roztřepenou větvičkou ze stromu zvaného neem ..když máš cvik, kam se hrabe kartáček ,)

Happyday1991

Například si čistily zuby solí,křídou a větvičkami… ale to spíš bylo v pozdějším středověku