Soni

Čím v budoucnosti mohu být, abych pracovala se zvířátky?

Dobrý den. Jsem teprve v sedmé třídě, ale každý učitel se nás už ptá, čím bysme chtěli být. Od první třídy do páté jsem měla na vysvědčení samé jedničky a v šesté jednu dvojku z dějepisu. Uvažovala jsem, že bych mohla být veterinářkou, ale vysokou školu bych nezvládla. Nevíte o nějalých dalších prací, kde bych mohla pracovat se zvířátky? Předem děkuji za vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
yuko

Farmářka, veterinářka nebo ochránkyně zvířat.
(Ale zvládla, stačí jen chtít)

Zdroj: http://www.stas­tnyfarmar.cz/

Další odpovědi
Kepler

Existuje množství učebních oborů pro obor chovatelství zvířat i středních škol s maturitou, odkud lze pokračovat na VŠ. Např. v odkazu https://www.szat­.cz/chov-cizokrajnych-zvirat/ je ještě další odkaz na toto studium. Teď máš ještě brzy na to odhadovat, jestli na studium budeš stačit. Pokud budeš hodně chtít, stačit určitě budeš.

Jiří Bohumil

Takto se rozhodovala, před třiceti lety dcera. Po základce šla na gympl (nejlepší start pro jakoukoliv VŠ). A pak přijímačky na veterinu. To je nekritičtější moment. Zvládla a měla štěstí a pak 6 let studia. A dnes už 18 let vetrinářka. Chce to jenom víc si věřit a jít cílevědomě za svým. Zvládneš to!!!
S Tvými známkami máš dobré předpoklady. A po tom gymplu, pokud by to opravdu nevyšlo, není problém si dodělat specializaci na chov zvířat, případně na veterinárního technika.

nyjono

S tvými známkami bys vysokou školu zvládla. Jen nesmíš polevit.
Můžeš být doktorkou veterinářkou nebo sestřičkou ve veterinární ordinaci.
Nebo ošetřovatelkou zvířat. Třeba v ZOO.
Nebo můžeš vydělávat peníze jinde a mít vlastní útulek pro zvířátka. Ty potřebují hodně peněz.

Edison

„Jmenujem vás ošetrovatělkou sviní…“ 😁

Ošetřovatelkou.. kdekoli… Od ZOO, přes útulky, po JZD.

Arne1

třebas deratizátorka

aliendrone

Například řeznicí na jatkách! ;) :D :D Záleží na osobnostních předpokladech, preferencích a mnohých dalších faktorech.