zjentek

Čím to, že „vyshazamovaná“ skladba z YT spolyká např. 750 MB dat za minutu, zatímco na samotném YT tolik „nežere“?

Shazam. Tatáž skladba/dílo.

Dochy, píši Shazam, jde o mobilní data.
Tak hele, nasaj si shazamem tohle>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IyVPyKrx0Xo a dej tomu minutku, ať to na něm běží. Pokud máš o data nouzi, tak raději NERISKUJ! ((;

Odpovědi
Reverend

Záleží na kodeku, hlavně z YT půjde jenom konkrétní bitrate, tak je otázka, jestli porovnáváte stejný kontainer souboru, stejný kodek a stejnou bitrate. Pak už by byl rozdíl jen v úrovni komprese.

Dochy

Prosím Tě co to s tím děláš? 750MB za minutu? To nemají snad ani ty nejnáročnější videa. Máš vůbec přípojku, která by Ti tohle dovolila stáhnout? Moc se mi to nezdá… Potřeboval bys minimálně 100Mb/s linku

aliendrone

Tohle je MOC DOBRÝ dotaz, ale odpověď na ni NEVÍM. Tedy takovou, aby ji třeba Pepa25 nenazval hned z první „konspirační“. Google např. na toto téma vyhazuje samé nesmysly o které nestojíš a které se vůbec netýkají tématu. Cemuž se osobně NEDIVÍM.

Nicméně FAKTEM je, že jak Androš, tak Widle (od desítek) mají nesmyslnou spotřebu dat, která se NEDÁ vysvětlit nějakou kontrolou aktualizací či přímo jimi. To samé se týká i výkonu procesoru, potažmo spotřeby energie.

Co přesně dělají Widle nebo Androš ti prostě NEŘEKNOU, ale URČITĚ je to tebou „odsouhlasené“ (tím způsobem, když poprvé zapínáš/instaluješ, tak dokud neodsoulasíš, tak mobil „dále nepokračuje“, případně instalace widlí.

Je téměř JISTÉ, že ať už to dělá cokoliv, tak by se ti to (kdybys věděl) NELÍBILO. A třeba u někoho, kdo má Threadripper či jiný nenažraný otesánek je to s ohledem na cenu elektřiny DOST nasírající, když zohledníš, že samotné tvé aktivity spotřebují obvykle asi tak do 20% celkové spotřeby. (No jen si schválně čekni, co počítač dělá, když „NIC NEDĚLÁ“ – a fofrníky běží, jako kdybys hrál Cyberpunk 2077 ve 4K!!) Ještě více to nasejří majitele NTB, pokud jedou z baterie (tam mají ale Widle „soucit“ a moc tě nevyžírají, ovšem jakmile se připíchneš k adaptéru, v tu ránu to samé, co na desktopu)! Ale i tak ti co provozují NTB „z baterek“ vědí, jak MOC je důležitá „blbá půlhodina“ provozu NEBO neprovozu!

A to odmyslím, že žádné zbytečné „grafické orgie“ (jako třeba Aero ve W7) se NEKONAJÍ, dokonce NAOPAK, jejich „soušlovský vzhled“ spíše připomíná dřevní doby W95. Ještě v tom nemám úpo jasno, jedni tvrdí, že „makáme pro US zpravodajské služby“ (distribuovaný computing), jiní že i pro soukromý sektor (samotný Microsoft, Google či autory appek), každopádně nejsi ani ZDALEKA JEDINÝ, který si „podivností“ ohledně spotřeby energie či dat všiml.

Ale však víš jak to chodí. VŽDYCKY se to dá hodit na triko „hackerům“, čínským kyberteroristům (no, dnes spíš ruským, jistě chápeš priority), hloupým BFU a tak vůbec, čímž se snažím Pepovi25 ušetřit komentář o „konspiraci“, muehehehehe! 😉 😁 😁

zjentek

Aliene, zajímavé že jiná skladba (Shazam) nesežere skoro nic. Zkoušel někdo z vás ten link? 🤨

aliendrone

zjentek>>> Nezkoušel, mí osobní fízlové jsou pokud možno s nejnutnějším minimem appek a Shazam mezi ně nepatří. 😄

zjentek

i TAK MŮŽE PLATIT, COS NAPSAL? i KDYŽ i když se podobně bude chovat jedna vyhledané skladba z deseti?

aliendrone

zjentek>>> Ano, i tak. Pokud tedy nejsi ten typ „vláda nelže“ nebo „politikové jsou čestní lidé“ či jiný Pepa25. 😉