zjentek

Čím to, že letos se až extrémně daří veškerým plodinám včetně stromů?

Díval jsem se na ovoce a zeleninu, jak to vše letos prosperuje a je až neskutečné, jak vše plodí… vše! Vypadá to letos na bohatou úrodu čehokoli. Plodí vše. Čím je to způsobeno? Řeč je o ČR.

Nejlepší odpověď
annas

Nesouhlasím s vámi.

Třešně – proti loňsku minimum, kvůli dešťům většina plodů popraskala a shnila na stromě.

Švestky – pod stromy je tolik nezralých plodů, nikdy tolik nepadaly. Sucho na jaře to určitě neovlivnilo, protože stromy dostávaly pravidelný příděl vody.

Réva -úroda se nedá srovnat s minulými léty.

Jedině hrušeň je ovalená, ale nevím zda plody dozrají, protože strom je v dosahu tújí.

Okurky, cuketa – zatím v pohodě, rajčata začínají chytat plíseň, papriky živoří, brambory mají bujnou nať, ale kolik pod nimi bude hlíz, zatím netuším.

Tudíž u nás se stromům a zelenině bez skleníku nedaří na rozdíl od španělských slimáků, kteří vlhko nepociťují.

Další odpovědi
dudu

Tak to máš zřejmě nahoře protekci a nebo růžové brýle mámení. V našem regionu jsme okusili všechny bývalé nepřátele socialismu od poškození mrazem téměř veškeré vegetace, úporné sucho v dubnu, přívalové deště poté, pak savé mšice a nyní plzáci s hejny komárů. Je pravdou, že se urodily třeba borůvky, ovšem švagrová si z lesa přinesla i 12 klíšťat.

Kepler

Půdní sucho pominulo – to je hlavní příčina. Ale s těmi stromy to není až tak pravda, spousta květů pomrzla. A na tom ostatním si leckde zařádili hraboši.

jsemjá

Je dobré počasí na jejich zdar!

dubraro

Dostatek vláhy, ne příliš vysoké teploty.

Hufnágl

Pravda, počasí přálo, ale neznamená, že bohatá úroda bude levnější než dosud.

Pepa25

Moc pěkné … 😉 Myšleno jako taková pěkná, návodná otázečka – a annas vás vyšplouchla 🙂