annas

Čím to je, že mravenec přežije, když ho smeteme se stolu?

Nejlepší odpověď
anonym

mravenec je tak lehký že ho z části nadnáší vzduch proto nepadá,ale spíš plachtí k zemi,a tak dopad není pro něj tak důrazný a pro něj smrtelný

Další odpovědi
hanulka11

Otázka mi nedala a hledala jsem
je to zkopírováno z diskuze

Přesnou odpověď neznám. Nejspíš to bude však způsobeno pevnou vnější kostrou tvořenou chytinem. Také malá hmotnost bude hrát svůj vliv a velmi pružné končetiny. I ostatní druhy hmyzu pád z výšky přežijí.

Nepatrná hmotnost při zrychlení v naší gravitaci a k tomu velký odpor vzduchu v poměru k váze při dopadu zdaleka nepůsobí takovou silou na pevný exoskelet, aby se mohlo čemukoliv uvnitř něco stát

Zdroj: http://bluebo­ard.cz/kniha/me0b7cxvx­0vda03n69b19e­eitn8798?hid=me­0b7cxvx0vda03n69b19e­eitn8798/

Miroslavst

protože je trénovanej-viz odkaz:
http://www.pro­deti.com/data/i­mages/2927_0_t­n2.jpg

vagra

K tomu, že dokážou přežít pád z velkých výšek, pomáhají mravencům hned dva faktory. Prvním je jejich tělesná schránka tvořená chitinem, který je dostatečně pevný a pružný a při ochraně vnitřních orgánů před nárazy je účinnější než jeho lidský ekvivalent, kosti.

Druhým je jejich nepatrná hmotnost (přesněji řečeno vysoký poměr povrchu těla k jeho hmotnosti), která napomáhá tomu, že odpor vzduchu změkčuje jejich pád více než u velkých těles.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=79

annas

Miroslave, utíká moc rychle, takže už nechce příště spadnout se stolu.