JájsemRaibek

Čím šetříme přírodu?

Překvapila mě otázka a hlavně odpovědi o třídění papíru http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/patri-prazdne-rolicky-od-toalet-papiru-do-trideneho-odpadu
No to jsem z toho jelen. Všude píší šetřete přírodu. Když koupím recyklovaný papír, tak ji šetřím. Jak? Tak, že jej už nemůžu vyhodit do odpadu s papírem, ale do komunálního? Takže skládky budou plné ne normálního papíru, ale toho recyklovaného, když nejde použít?
To je mi nějaké postavené na hlavu. To tam můžu rovnou vyhazovat (na tu skládku) normální papír.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Šetřili bychom přírodu, kdybychom nejezdili auty, nespalovali, nepřeváželi materiály na velké vzdálenosti, nevyráběli věci, které nelze recyklovat, netěžili kvanta ropy, nekáceli palmy na palmový olej a deštné pralesy a tím nenarušovali přirozené biotopy, nejedli maso, nelovili zvířata… V podstatě kdybychom tu vůbec nebyli.

Další odpovědi
gecco

Opětovně recyklovat lze i recyklovaný papír…
😉
Koneckonců – i když se to moc neuvádí, i papír ´nový´ (tedy neoznačený jako recyklovaný) určité množství recyklátu obsahuje (až 10 %).
Na druhou stranu recyklace papíru vůči výrobě z prvotní suroviny (dřeva) není vůbec levnější nebo k přírodnímu prostředí šetrnější…
___
Nejvýraznější ´ochranou´ přírodního prostředí je (pokud jde o recyklaci) možnost tento odpad nevyhazovat na skládky a nebo nespalovat (což obé přírodu zatěžuje značně).

marci1

Papírová plata od vajec ani ruličky od toaletního papíru nepatří do papíru.
„Obaly od vajíček jsou sice z papíru, ale velice nekvalitního. Vzhledem k tomu, že se dá papír recyklovat jen sedmkrát, víckrát už tento druh papíru použít nelze. A obal od vajíček nebo například prázdné ruličky od toaletního papíru jsou příkladem poslední fáze využití papíru. Víc už z nich vyrobit nelze a patří už jen do směsného odpadu. Nebo je můžete využít jako kompost na zahradu.“:-)

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/papirove-obaly-od-vajec-do-papiru-nepatri-prehled-nejcastejsich-omylu-pri-trideni-odpadu.html

Drap

Nejlepším řešením je papír z obalů na vejce a toaletních ruliček zkompostovat, V některých obcích jsou i kontejnery na kompostovatel­ný odpad.

setapouch

Jednoduchá matematika. 1.1. porazím strom a vyrobím jednu A4. Ta mi vydrží na měsíc. Pokud ji po použití vyhodím, 1.2. musím porazit druhý strom. Za měsíc ji opět spotřebuju a 1.3. porazím třetí strom.
Při recyklaci 1.1. porazím strom a vyrobím jednu A4. Ta mi vydrží na měsíc. 1.2. ji zrecykluji a slouží mi další měsíc. Když ji spotřebuju 1.3. porazím druhý strom. Mám pokračovat?

mosoj

Už ničím.

ReHu

Dráp > v některých obcích. Ale co v těch ostatních? A já kompost nemám a nepotřebuji.
Nějaká rada?

Pepa25

REDUCE – REUSE – RECYCLE

(k recyklaci papíru jsem doplnil odpověď)