Zlatý

Patří prázdné roličky od toalet. papíru do tříděného odpadu?

Dostala se ke mně informace, že to je již jednou recyklovaný papír a ten se znovu nerecykluje.
Doplňuji:
Logiku to má. Proč to ale není napsané třeba na těch kontejnerech?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Shodou okolností jsem o tomhletom před pár dny četl, bohužel zdroj mi "vypadl." :-( Je to skutečně tak a důvodem mají být vlákna buničiny, která se recyklací zkracují a již u podruhé recyklovaného papíru jsou (respektive by byla) tak krátká, že by papír ztratil svou strukturu a pevnost a zkrátka by nedržel pohromadě.
Doplňuji:
Jo tak ten počet recyklací jsem si asi vysnil, to má quentos pravdu, za to se omlouvám, bude to více než dvě (akorát nechápu, jak se jejich počet na tom papíru pozná :-D ) ale princip platí - zkracování papírového vlákénka. Taky souhlas s klumprtem, že tato informace chybí na kontejnerech a koneckonců celá tato otázka-odpověď dokazuje, že to je málo známý fakt.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak nevím, já jsem zase slyšel, že ta vlákna, o nichž píše cochee, vydrží cca 4 recyklace (potom teprve dojde k tomu znehodnocujícímu zkrácení, které se děje postupně). Nicméně mám za to, že to povysypání kontejneru ještě čeknou, protože vědí, že se vždycky najdou idioti, kteří do tříděného odpadu vyhazují směsný :{(> takže bych ji tam v klidu hodil.

Stříbrný

To jsem jakživ neslyšel. Hážu je do kontejnerů na papír a ještě mi je nikdo nevrátil, ani mi to nevyčetl. Ani se na kontejnerech nepíše, že by tam recyklovaný papír neměl patřit.

Zlatý

Ne nepatří, stejně jako třeba papírový obal na vajíčka. Recyklovaný papír ne. :-)

Ja mam ty splachovaci.

Bronzový

Dovolím si dát odkaz na relevantní zdroj: http://www.jaktridit.cz/… (zajímavá je už první otázka).

IMHO patří, větší problém jsou mastné, zněčištěné nebo povoskované papíry, které tam nepatří.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.