Frogman

Je nejlepší pojištění, odkládání peněz na stranu, nebo spoření/investice?

Mám teoretickou otázku. Nevím, jak to je prakticky. Kdybych si měl vybrat, jestli si pojistím domácnost, nebo si budu odkládat peníze na stranu, nebo ještě lépe dávat na spoření či investice, tak bych to rozdělil na to spoření a investice, kde bych nad tím měl kontrolu a pravděpodobně bych peníze odsud mohl vybrat a použít na něco, kdyby se stalo v domácnosti.

Nevím, jestli na to mám špatný pohled jen já, ale přijde mi to lepší, než si platit každý měsíc pojištění, kde by stejně v případě nějaké pohromy pojišťovna nevyplatila dost peněz. Navíc, je u pojišťovny nějaký závazek? Kdybych měl třeba pojistku 1 rok a po roce by se něco stalo, pojišťovna peníze vyplatila a já chtěl tu pojistku zrušit – šlo by to? Asi určitě bych chtěla splatit rozdíl toho, co mi vyplatila a toho, co já jsem za ten rok zaplatil ji, že?

Vyplatí se podle vás pojistka? Jak to máte vy? :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Je třeba zvážit rizika. Co má určitě smysl, je jednorázové cestovní pojištění, pojištění nemovitosti, kdo hodně jezdí tak i havarijní pojištění. Pojištění domácnosti považuju za zbytečnost, kterou většinou snadno zamáznu spořením. Navíc pojišťovny moc rády neplní, mají spousty výluk a nenápadných háčků. O rizicích je i životní pojištění a další. Peníze ve slamníku ztrácí svou hodnotu o inflaci, v bankách bývá úrok mizerný, takže bych šel do méně rizikových investic. Je to ale jen můj názor, každý má svá rizika jinde.

Další odpovědi
Pepa25

Pojištění je nenahraditelné úsporami nebo investicemi u málo pravděpodobných událostí, ale s velkou škodou. Takže pojistku ano, pouze si nenechat prodat i to, co človek nepotřebuje.
Pojistník má jeden závazek: platit pojistné. Pojištění majetku lze obvykle zrušit s nějakou výpovědí. A samozřejmě, že pojišťovna na někom „prodělá“ (pojistné z jeho pojistky za celou dobu trvání nepokryje pojistné plnění), ale to je riziko podnikání – a na jiných zase vydělá …

Arne1

Odkud bereš názor že by pojišťovna vyplatila málo ? Asi klasické internetové HOAXy, případně agentura JPP. Když budeš mít domácnost pojištěnou na milion, přijde tornádo a celou ti ji odnese – pokud nějak prokážeš že měla hodnotu milion tak ho dostaneš (prokážeš například velikostí bytu a svědectvím které potvrdí žes tam měl zlaté kohoutky). U životního a rizikového pojištění je to zase závislé na posudku lékaře a na nastavení smlouvy. Podle ohodnocení úrazu (nebo při objevení diagnozy vážné nemoci) pojišťovna bude plnit striktně podle tabulek a podle nastavení, třeba až do trojnásobnu limitů.
Po roce pojistku skutečně zrušit můžeš – nejlépe do 6 týdnů před výročím, nebo určitou dobu po plnění. Nic by po tobě nemohla chtít, pojištění NENÍ SPOŘENÍ.
Po stránce zajištění budoucnosti je zapotřebí kombinovat více přístupů – pojištění k zajištění rizika výpadku příjmů při zdravotních problémech, pojištění k ochraně investic do majetku, spoření do investic (podílové fondy, akcie, nemovitosti) a část do drahých kovů (ty v případě katastrof, válečných konfliktů drží hodnotu).

Michálek1245

Určitě nad tím přemýšlíte správně. My to máme doma nastavené tak, že pojištění domácnosti i nemovitosti máme. Ale je to poměrně levné pojištění s (relativně) nízkým plněním. A hlavně kvůli bance a hypotéce, které by nám to bez toho pojištění nedali. A vedle toho ještě investuji do zlata podle návodu z https://www.in­vestice.cz/ukla­dani-do-zlata/ a část zisku portfolia mám vedenou tak, abych ji mohl vybrat kdykoliv v případě „průšvihu“. Takže přesně tak, jak vy to píšete. Jde to, ale chce to mít dobře navržené. A nemám teda portfolio složené jen ze zlata, ale z více instrumentů. 😉 Diverzifikace je v tomto případě základ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone