Danina65

Čím se zabývá katedra slavistiky?

Nejlepší odpověď
annas

Katedra slavistiky (obecný pojem) zpravidla na filozofických fakultách univerzit má sekce – např. rustistiky, polonistiky, ukrajinistiky a dalších slovanských jazyků.

"Dnes se pojetí slavistiky zúžilo na komplex samostatných věd o jednotlivých slovanských jazycích a literatury (bohemistika, slovakistika, polonistika, sorabistika, rusistika atd.) a na slovanskou jazykovědu, která komplexně zkoumá z historie a srovnávacího hlediska vývoj slovanských jazyků ze společného praslovanského základu a jejich vztahy. "
http://www.co­jeco.cz/index­.php?id_desc=87770&s_lan­g=2&detail=1&ti­tle=slavistika

Třeba na polonistice je možné si vybrat obor Polský jazyk a literatura v jednooborovém nebo dvouoborovém studiu.

Studujete např. polštinu na katedře slavistiky v sekci polonistika. Nikoliv slavistiku obecně, samosrtatně, ale v rámci oboru.

Další odpovědi
Hans51

Slavistika se zabývá studiem Slovanů, takže katedra slavistiky se podle mého názoru zabývá zkoumáním slovanských zemí, jazyky, kulturou apod.

anonym

Slavistika je akademická disciplína, která se zabývá Slovany osídlenými zeměmi, slovanskými jazyky, literaturou a kulturou. Osoby, které se této činnosti věnují, jsou označováni jako slavisté.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slavistika