Čím se vyznačuje chodník

oddělení chodníku od vozovky

Nejlepší odpověď
cukrar

čím se vyznačuje chodník***převážně chozením po něj, nebo i k vedení kola atd.

oddělení chodníku od vozovky*** různými způsoby.
Ale asi se ptáte na něco jiného.

zdroj: autoweb
Chodník

Co je to chodník, zákon bohužel nedefinuje a přitom s tímto pojmem velmi často operuje (např. zákaz jízdy nebo stání na chodníku) a jsou s porušením pravidel spojených s „používáním“ chodníku spojeny nejedny sankce. Zde je třeba uvést, že v konkrétním případě a při sporu o to, jestli ta či ona plocha je nebo není chodník, dojde na správní uvážení toho, kdo např. rozhoduje o pokutě, zda dané místo je nebo není chodník. S takovými závěry lze samozřejmě polemizovat a např. stavebně-technicky nebo účelově argumentovat, že to či ono místo chodník je nebo není. Závazné vodítko zákon ale nedává. Pokud se řidič dostane do sporu např. se strážníkem, že stojí na chodníku, pak je na zvážení argumentace, zda opravdu dané místo je chodník nebo ne a zda to řidič ustojí.

Obecně však lze říct, že chodník je ta část pozemní komunikace určená svým provedením převážně k použití chodci.

Další odpovědi
hanulka11

Myslíš obrubník?

tak divně jsi položil/a/ otázku

Rocker

Chodník se vyznačuje tím,že ho musím celou zimu solit:-(

fofbal

Obvykle dlaždicemi, nebo dlžebními kostkami

vlajan1981

Já bych asi chodník charakterizovala jako nějakou zpevněnou plochu, která je určená k chození. Většinou je na nich nějaká forma dlažby. Pod to se v závislosti na okolní půdě ještě někdy dává i geotextilie. Právě takto jsme to řešili když jsme asi před rokem dělali takové malé chodníčky u nás na zahradě, tak jsem si z toho procesu něco zapamatovala. :)