akvidzerp

Čím se uklízely koberce než se vymyslel vysavač?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejprve se ´klepaly´ a zametaly, posléze byly vynalezeny mechanické kartáče (např. něco tohto typu – http://www.stav­baeu.cz/leifhe­it-regulus-supra-mechanicky-zametac-kobercu-11950-15842?gclid=C­MGqpdHmirwCFcud3god6R­UA_g ).

Další odpovědi
anonym

Ještě dnes jsou kolem bytovek bidla na klepání koberců a v drogerii se dají koupit proutěné nebo umělohmotné „klepače“ (ve zboží uvedeny jako metly) na koberce.
Naopak dříve bývaly koberce háklivější na údržbu, protože se vyráběly z přírodních materiálů (hedvábí, vlna). Takový koberec se maximálně mohl vyklepat v zimě do sněhu nebo se čistil hodně vyždímaným kyselým zelím, aby se osvěžily barvy. Hedvábí se namočit nesmělo, protože vlas koberce by ztvrdl.

Hamon

Vyklepávaly se.

honza19hk

rákoskou na bidle,dříve jsi totiž měl koberec tak by se dal vynést ven,vyklepat
Podlahu pod ním jsi zametl a vytřel.Koberce dříve byly jednoduché,pokud jsi tam rozsypal třeba hrách nebo cokoli jiného dalo se to i zamést rejžovým koštětem

Lamalam

Klepaly se na klepadle, v zimě na sněhu.

sevos

Máti měla prakl a na dvoře se koberce klepaly.