JohnCreek

Čím se odorizuje LPG, že tak odporně smrdí?

Nejlepší odpověď
zbyndo

Sú to organické zlúčeniny,s názvom polymerkaptany,smrdia ako hnijuci kaleráb,kvapka tejto zlúčeniny zosmradi stovky kubikov plynu.Ma to veľký význam najmä v priemysle,kde je dôležité hneď spozorovať únik.Kedze napr.zemny plyn je bez farby a zápachu,tak sa v regulačných staniciach odorizuje „zosmradi“ merkaptanmi

Další odpovědi
Kepler

Odoranty:
Sirné sloučeniny–merkaptany (thioly) R—SH– sulfidy (thioétery) R—S— R–heterocykly obsahující síru, z této řady se používá tetrahydrothiofen CHS, Mohou být použity i sloučeniny prosté síry, jako například karbylamin, krotonaldehyd, heptaldehyd, pyridin, metylalanin, trimethylamin a jiné. Ty se však v praxi moc nepoužívají. http://docpla­yer.cz/4497004-11-odorizace-plynu-odorizace-plynu.html
Nejsmradlavější a patrně nejpoužívanější jsou merkaptany.