dust8

Čím se dá zakrýt prosklená část dveří, aby v noci světlo z pokoje, jenž tudy prosvítá nerušilo ostatní ze spánku?

Napadá mě snad jen samolepka, ale nebylo by i nějaké jiné řešení, aby se to dalo případně lehce sundat?

Odpovědi
Justin1

Mohl by to být karton přilepený izolepou.

Mohla by to být neprůsvitná deka zavěšená na hřebících nebo připínáčcích zatlučených do dveří.

Dochy

Roleta, žaluzie, záclonka (dá se sehnat teleskopická tyčka na záclonky, 2 malé háčky, kus látky), plakát, samolepící folie,…

led

častá dilema, ktorú máva dieťa pri „nočnom čítaní“ erotických časopisov, alebo porna na počítači tak, aby rodičia nevedeli, že ešte nespí…

Pripomínate mi dnešné bývanie v mestách, kde žiara reklám je tak silná, že doma netreba svietiť, aby sme mohli čítať knihu. či vyšívať. V dnešných časoch a skoro budúcich, keď nám hrozia „nebeskými cenami“ (svojou výškou opierajúcimi sa o nebo) za elektrickú energiu, takéto pre nás úsporné externé svetlo z reklám a nasvietených vládnych palácov bude vďačným príspevkom k úspore peňazí pre domácnosti.

K zatemneniu…
Toľko vojnových filmov beží v TV a nikdy ste si v nich nevšimli zatemnenie okien? Jednoducho ľudia zobrali, čo sa našlo nepriesvitné, papier, látku a nalepili na okno, aby náhodou hliadka, kontrolujúca z ulíc zatemnenie, nezbadala ani len trochu svetla vo vašich oknách. A v zime dokonca takéto zatemnenie zníži aj náklady za kúrenie. Učme sa skúsenostiam z ťažkých čias minulosti.

dubraro

Kolega spolubydlící tam měl nalepený plakát s nějakou abstraktní malbou.

cappuccino

Ja bych pouzila polystyrenovou desku. Zalezi na velikosti plochy, kterou chces zatemnit. Tohle je spis na mensi plochu. Muzes do te desky propichat hacky a zavesit ji na dvere. Pokud by ti ji tva sikovna zena potahla latkou nebo rucnikem, mohl bys pouzit na pripevneni i suchy zip.
Nejelegantnejsi zpusob by ale byl, dat nad dvere tyc a na ni povesit zatemnovaci zaves a zatahovat dvere jako okna.

mvk

V USA mají deku přes okno dokonce patentovanou

https://www.kic­kstarter.com/pro­jects/sleepou­t/sleepout-home-the-complete-blackout-system-for-deeper-sleep?ref=section-design-tech-featured-project

cappuccino

mvk: promin, ted teprve vidim, ze to Americani vymysleli prede mnou! :)
Cetla jsem to prilis pozde!

dust8

Momentálně mám na dveřích nataženou dekou, kterou jsem skřípnul v horní části do futer. Nedosáhne však až na zem, takže spodních asi 30 centimetrů vzniká asi centimetrová škvíra kudy světlo stejně proniká. Svůj účel to plní, ale moc praktické to není, když při každém pokusu o projití po pootevření dveří deka hned padá dolů. :D

dust8

@Justin1 – Ten karton se mi jako nápad dost zamlouvá, takže zítra zaměřím rozměr skla a mrknu na půdu jestli z nějaké krabice tak velký nevyříznu. Případně bych mohl izolepou slepit dva či více menších kartonu k sobě. Díky za tip. :)

dust8

Hmm.. teď mě napadá sehnat nějaký větší plakát, ten případně oříznout na míru a vždy podle potřeby (v noci) nalepit a ráno sundat? (odstřihnout izolepu z okrajů). Nebylo by to, či spíše nemusí to být nic na parádu, takže o motiv zas až tak nejde, ale jde spíš o praktičnost s tím zakrýváním skleněné plochy dveří.

Justin1

U plakátu záleží na tom, jak moc je průsvitný.

Pokud bys ještě používal tu deku, která nepokryje celé sklo, můžeš k ní u dolního okraje pomocí zavíracích špendlíků připíchnout třeba ručník, abys to sklo lépe pokryl.