Avatar uživatele
štamgast

Čím se dá přírodně nahradit sůl?

Cukr se dá nahradit třeba stévií nebo sirupem z agáve, ale čím sůl?

Odpovědi typu Drap si nechte od cesty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zzzzz, marci1 před 2977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
palmal

Dá se nahradit částečně některými bylinami. Řeřicha, oregano…nebo třeba česnekem.

Gecco: Může ji chtít nahradit ze zdravotních důvodů.

Upravil/a: palmal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Sůl jako takovou tělo vůbec nepotřebuje. Potřebuje sodík !!!! a ten je obsažen i v zelenině.
Chuťově se dá na nesolené jídlo zvyknout nebo nahradit kořením.

Mezi základní přírodní a pro tělo dostatečné zdroje sodíku patří:

mrkev, artyčok, řepa, fazole, ledviny a mnoho dalších potravin.

K čemu sodík potřebujeme?
◦je potřebný pro správnou funkci nervů a svalů
◦pomáhá předcházet slunečnímu úpalu
◦nadměrný příjem sodíku z kuchyňské soli vede ke zvýšenému vylučování draslíku

Upravil/a: mosoj

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Třeba ajurvédskou černou solí, viz jednu z mých starších otázek http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-a-pouzivate-ajurvedskou-cernou-sul

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Třeba mořské řasy, zrovna jsem dodělala miso polívku a solit jsem vůbec nemusela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Částečně i dřevěným popelem anebo černým střelným prachem. Nic z toho však neni plnohodnotná náhražka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chlorid hořečnatý: Slaná chuť, ale stejně jako chlorid draselný nemá čistou chuť a vnímání slanosti je odlišné od běžné soli.
Chlorid vápenatý: Extrémně slaná chuť. Nehodí se pro využití do sušených výrobků. V současnosti se s ním setkáte v některých nápojích pro sportovce a konzervované zelenině.
Chlorid draselný: Běžně se používá jako náhrada, ale je známý svou kovovou pachutí.

Zdroj: http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?id=78­8804

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Chlorid hořečnatý: Slaná chuť, ale stejně jako chlorid draselný nemá čistou chuť a vnímání slanosti je odlišné od běžné soli.
Chlorid vápenatý: Extrémně slaná chuť. Nehodí se pro využití do sušených výrobků. V současnosti se s ním setkáte v některých nápojích pro sportovce a konzervované zelenině.
Chlorid draselný: Běžně se používá jako náhrada, ale je známý svou kovovou pachutí."
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?id=78­8804

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Sůl je v přírodě relativně běžně k dosažení (moře, solné vývěry – minerálky, solné doly…) – nepotřebuješ ji nahrazovat…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marek656

Já hodně solím už dlouho a vím že to není dobře. Jen když si jídlo nedosolím, tak si prostě nepochutnám. Jak nahradit sůl? Zdravěji?

Avatar uživatele
Renikled

Nesolené jídlo je pro mě taky katastrofa, ale nadměrné používání soli není dobré a já už jsem začal mít díky tomu i zdravotní problémy. Proto jsem taky hledal alternativu, jak solit zdravě. Přišel jsem na miso pastu, která se dá používat k dosolování jídla místo soli a navíc perfektně i jídlo dochutí.

Avatar uživatele
Marek656

Miso je slané?

Avatar uživatele
Renikled

Ano dá se tím superově dosolovat jídlo a na sůl už teď nemusím ani sáhnout. Ono asi než to tady popisovat je ideální to vyzkoušet. Můžete si koupit jednu skleničku miso pasty a vyzkoušet to na maso, do salátu nebo i na těstoviny. Kupuji ho od české firmy kojibakers

Avatar uživatele
quentos

štamgast, a co ještě si máme nechat od cesty? Nechceš nám rovnou nařídit, co máme odpovídat?

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Štamgast,

v odkazu, který vložil quentos, sám reagujete, teď se ptáte.

„štamgast
To musí být drahej špás. Mně stačí klasická sůl s jódem nebo mořská sůl.“

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Štamgast,

vaše otázka je nepřesná. Neptal jste se přece na náhradu soli v kuchyni, ale přírodně = v přírodě.

Rozmyslete se, než někoho osočíte.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Chtěl jsi odpověď jak nahradit přírodně. Žádný vhodný chlorid asi běžně v přírodě nenajdeš. Odpověděl jsem tak jak ses ptal. Oba způsoby co jsem popsal , lze použít. Netuším, co se ti na odpovědi nelíbí.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Palmal – jo, to je možné – ale v tom případě by měl (zřejmě) omezit i ´kořeněné´ potraviny…
😉

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„Odpovědi typu Drap si nechte od cesty.“…
:-O
___
Na to, jak jsi nevzdělaný a zdechlý, jsi docela drzý – nelíbí-li se ti relevantní odpovědi zdarma, pak si za lepší zaplať…
😛

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

přesně…

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ad „barbakan“: Nějak se nám to povedlo stejně. 🙂

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Marci, asi máme stejné myšlenky… já o trošku rychlejší. 🙂

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek