Kepler

Čím poléčit bolestivé prsty?

Ve své práci je dost zatěžuju, hybnost je omezená a když sevřu ruku v pěst, tak klouby bolí. Výrazné otoky nejsou. Je mi jasné, že ty klouby už nejsou jako za mlada, ale rád bych si aspoň ulevil od bolesti.

Dám přednost osobní nebo zprostředkované zkušenosti, včetně mastiček a přípravkú z lékárny.

Nejlepší odpověď
annas

Nevnucuji, nemusíte odkazům věřit. Dělám si akupresuru pravidelně, jenže je třeba najít správné místo.

Kupte si míček či ovál s „bodflinami“ a mačkejte v ruce. Může také pomoct. Ale ne hned.

Jinak se podívejte, které dráhy končí na ruce.
http://tn.nova­.cz/clanek/stisk-spravneho-bodu-na-ruce-muze-odstranit-bolest.html

Něco zde

https://www.mo­zaikazdravi.cz/a­kupresurni-body-mych-7-vyzkousenych-favoritu/

Neuvádím, mazání, to poradí v lékárně.

Vždy se zpožděním. Často pomůže doplňovat kolagen – prostředek Colafit. Také jsem ho brala, spíš preventivně, ale na netu jsou pozitivní reakce, že bolest kloubů se snižuje.

Nechci vkládat odkaz, zadejte Colafit a najdete víc informaci.

Další odpovědi
zjentek

Tohle jsem řešil. Při zátěži prsty bolí v kloubech, jasně, v určitým věku normálka..

Takže mně až neuvěřitelně pomohly kyštany macerovaný v lihu. Aby kaštany byly správně macerovaný, líh byl neměl mít méně jak 60 a více jak 80%. Způsob výroby tinktury nechť si zvolí každý sám (délka, způsob macerace), nemíním zde být haněn jako annas. ;) Výrobu je ovšet třeba provést s určitou „láskou“, prostě dát tý tinktuře určitou duši, jinak je možný, že až tak zázračně nezabere… chjo..

Doplnění k Ann: Taky je hodně dobrý si dělat akupresuru svépomocí, jen tak bez pomůcek. jde o to, masírovat prsty jedný ruky prstama ruky druhý. Od druhýho je tento proces JEŠTĚ LEPŠÍ, ale opět je třeba provádět s láskou, jinač od tý osoby „nachytáš“ více neduhů, než úlevy… no nic, „ať bolest pozvolna opouští tvé prsty!“ ;)

Zprostředkované zkušenosti jsi právě získal a zadarmo, je na tobě, jak s nimi naložíš, to nás tady nezajímá ;D

ivzez

Autoakupresura a automasáže → mně pomáhá obojí.

Pomáhají mi i rehabilitace, konkrétně magnetoterapie. Tu mi ale
nechtějí moc často předepisovat, protože prý „magnety odvápňují“.

Jednou mi na kyčel předepsali ultrazvuk → ten pomohl nejdéle.
Po 15 terapiích jsem přes dva a půl roku neměla žádné problémy,
chodila jsem normálně, dokonce jsem párkrát i doběhla autobus.

Dobře pomáhají již zmíněné magnety, jen je jejich následné
působení krátkodobější, stav se u mě zlepší na ± půl roku.

Z léků mi zabírá (i jej dobře snáším) volně prodejný Ibalgin 400.
Snažím se ho moc neužívat, protože může mít negativní vliv na žaludek.
To ale platí pro všechny „antirevmatika“.

Přestože mi vše zmíněné dlouhodobě pomáhá, doporučuji konzultaci
s lékařem. Já mám klouby „opotřebované“ (artrózu), u Vás může být příčina
jiná. To, co pomáhá mně, by Vám pak pomoci nemuselo.

Edison

… nebo sekyrka. Je to celkem rychlé… 😁

peterd108

Nejlepší lék je přestat pracovat.

Edison

Taky prý pomáhá nakopání do mezinoží. To je ti prý taková bolest, že na jakoukoli jinou zapomeneš… 😁