dust8

Čím nižší rychlostí je třeba vypáleno DVD s nějakou instalací i když kvalitněji, tak tím pomaleji se potom i instaluje?

Například ypálená kopie DVD s rychlostí 16× se bude instalovat rychleji, než ta samá kopie s vypálenou rychlostí 4×?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Rychlost vypalování nemá nic společného s rychlostí instalace, když už, tak spíš naopak. Čím vyšší rychlostí vypaluješ, tím vyšší otáčky média a s tím spojené vibrace, které způsobí, že datové stopy nejsou pravidelné. V důsledku toho pak proces čtení média je pomalejší.

Skoro každý ti řekne, že pro konzistenci dat a výdrž je lepší vypalovat nižší rychlostí. Tedy… ne že by dnes na tom zase nějak extra záleželo při (ne)kvalitě aktuálních médií, ale pamatuji doby před dvaceti+ lety, kdy jsem na CD-ROM double speed (to je 300kb/s) vypálil a CDčko v pohodě funguje DODNES. A DVD vypálená před 3lety už nenačtu asi ani elektronovým mikroskopem. Tak asi tak nějak.

Další odpovědi
Schluker

Jenom doplnim alendrona. Zalezi i na kvalite media, obzvlast pro prehravani po 5,10,20 letech..

Edison

Doplním ostatní: Vypalovná média maj vlastnost: „tečou“ (obdobně, jako sklo) oproti lisovaným mnohem rychleji.