paul1

Čím nahradit (případně jak vyrobit) ricottu?

Dobrý den,
máme dobrý recept na rizoto s červenou řepou. Má se do něho přidat sýr ricotta, ale bohužel ho nemáme a u nás ve vsi
není k dostání. Máme k dispozici jen vaničkový tvaroh. Je možné nějakou úpravou tohoto tvarohu vyrobit něco podobného
ricottě? Děkuji, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Ale ani ricotta ani tvaroh moc chutí nemají, jsou si podobné. Snad jen to, že v krku ricotta „klouže“, tvaroh „drhne“.

Napadá mně – dát pomazánkové máslo, nebo tvaroh zjemnit smetanou. Lučinu asi také doma nemáte nebo se dá také použít sýr cottage.

Další odpovědi
Lamalam

Tvaroh chutná úplně jinak. Rikotě se chuťově nejvíc podobá žervé.