Lucyfer

Čím myjete a leštíte okna?

Zajímá mne hlavně to leštění.
Já mám doma momentálně nějaké zelené papírové utěrky, ty jsou na to celkem dobrý, ale úplně bez pouštění chlupů se to taky neobejde. Pak mám zas dilema, co s nima :D Zkoušela jsem je namést na stranu a sfouknout…
Totiž, jsem v tomhle ještě začátečník. A ocením jakoukoliv radu, tip, v tom tématu „mytí oken“, ideálně abych si ušetřila práci, protože máme veliká okna v bytě… a ještě žaluzie.

Pokud se vám osvědčilo něco, třeba přírodního, co lze navíc sehnat jen na internetu, nevadí.

Odpovědi
Kepler

Myju saponátovou vodou, do které přileju ocet. Leštím novinovým papírem. Vše prakticky beze šmouh a chloupků.

GM

Okna už více než 30 let myju vanilkovým pudinkem. Bez leštění.

annas

Pokud jsou okna málo špinavá, stačí utěrka z mikrovlákna.

Jinak do vlažné vody naliji ocet – asi na litr vody deci octa. – Ocet odmastí sklo a to se bude pěkně lesknout. Pak je leštím novinovým papíremů.

Babské rady na mytí oken bez chemie jsou asi urprostřed

https://www.pro­zeny.cz/clanek/za­rucene-triky-na-myti-oken-vyuzijte-pudink-nebo-ocet-17262