Avatar uživatele
rob1

Čím může být způsobeno klepání motoru? E46

Zdravím, chtěl bych se zeptat, čím může být způsobeno klepani motoru. Při 1500–2000ot to přestane

Bmw e46 316i 2004 benzin

Předem děkuji za jakékoliv info
https://youtu­.be/znz9b9g1zDo

Zajímavá 0 před 1567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Těch příčin může být dost, asi to bude muset poslechnout nějaký zkušenější člověk. Podle záznamu zvuku mně to spíš připadá na nějaký mechanický problém v rozvodech, nebo někde jinde. Podobné klepání mně kdysi vydával alternátor, než se podělal úplně. Taky jsem si tehdy myslel, že to jde z motoru. Klepání vlivem detonačního spalování vzniká při nevhodné hodnotě předstihu ve vztahu ke složení palivové směsi. Některé vozy mají na bloku motoru snímač klepání, který dává signál řídicí jednotce a ta následně zmenší hodnotu předstihu. To by vyžadovalo servis a připojení analyzátoru přes diagnostickou zásuvku. U těchto „stříkaček“ řídicí jednotka obvykle řídí jak složení palivové směsi, tak i zapalování (tzv. motormanagement). Doma na koleně už s tím moc neuděláme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Mnbohem lépe poraděj na odpovídajících forech. Tedaaaa… jestli vůbec někdo bude dělat diagnsostiku přes internet…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

„Klepání motoru“ může způsobit jen nekvalitní benzín s oktanovým číslem nižším, než jaký předepisuje výrobce. Tehdy dochází k tzv. detonačnímu spalování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Možná strach že se koketuje s návrhem zvláštní daně na vozidla starší 10 let.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek