Petr Pan

Čím je to natřeno? Neví někdo?

Zdravím,

potřeboval bych poradit, jestli někdo neví, čím se to v minulosti natírali chaty(v interiéru), viz přiložený obrázek. Je to lazura, nebo něco jiného, viděl jsem to již na mnoha objektech, takže to musel být v minulosti docela hit.

Díky předem za odpověďi

Obrázek

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám moc chat, kde by zůstal interiér nezměněn od 19 století. Filip píše nesmysly. Lze předpokládat, že je to nejdéle z poloviny 20 století. Buď to může být ta fermež, ale v té době se hodně používal lodní lak. Pokud pečlivě obrousíš do dřeva, můžeš použít na obnovu cokoli, včetně lazury.

Další odpovědi
elkon

Z obrázku nelze poznat, možná bezbarvý lak, matný.

Filip84

Pokud je to něco z 19. století, začátku 20. století atp., tak fermeží, nebo – jednoduše – kuchyňským olejem, který už nebyl k žrádlu. Nic moc složitého za tím nehledej, protože nic moc složitého v té době, a na „vesnici“, nebylo, jako.

plebs

Možná napouštěcí fermež anebo vosk od včeliček

cappuccino

Zepej se nejakeho truhlare. Ten ti treba povi, jak to delal jeho deda?

Petr Pan

No vím, že to má kdejaká chata z konce min.století. tady např další obrázek: interiéru

Byl bych rád, kdybych to věděl přesněji, ale asi to možné nebude.