zjentek

Čím je dáno, že zrovna v církvi, právě mezi kněžími je tolik pederastů?

Už na to během celý dlouhý historie někdo přišel?

@kapitán: Otázka je o efebofilech. Teď už víš?
(Možná annas v diskuzi vysvětlí… když jsou ty Velikonoce… církevní svátky… ;p)

Nejlepší odpověď
michalds

To je jednoduché.
Kněžím je zapovězeno uzavírat manželství. Tudíž hledají povyražení jinde.

Další odpovědi
klumprt

Já se domnívám, že povolání katolického kněze přitahuje homosexuály. Takový mladík v době, kdy se rozhoduje, čím bude (kolem 18 let), ještě nemá děvče. Celibát potom nevidí jako problém, děvčata ho nepřitahují a jak to má s klukama možná ještě ani sám neobjevil. Obvyklý heterosexuální mládenec v tomto věku už má zpravidla nějaké děvče a to je překážkou v kariéře kněze, musel by se svojí lásky zříct. Tudíž jestli je v populaci 4% homosexuálů mezi kandidáty na kněze jich může být dejme tomu 15–20%. Což je můj osobní velmi hrubý odhad, žádný průzkum, pokud je mi známo, ještě proveden nebyl. Možná je to procento i výrazně vyšší.
Během studií na teologické fakultě se potkává s mnoha podobnými mládenci a dochází k sebeuvědomění a realizaci jeho orientace protějškem, který je na tom podobně. Tyto vztahy jsou samozřejmě utajované a dávají vzniknout různým konspirativním sítím uvnitř církve. Kněží potom mají silnou tendenci se navzájem krýt, pokud dojde k průšvihu.
Že jsou objektem touhy těchto jedinců zrovna ministranti, je potom způsobeno tím, že jsou to prostě lidi, kteří s knězem přicházejí do blízkého kontaktu a zároveň jsou na něm do jisté míry závislí a bezbranní, tedy jsou to objekty nejsnáze dosažitelné. Je možné, že je zneužívají i heterosexuální kněží, jelikož je to jediná dostupná substituce za ženu, které jsou pro ně nedosažitelné.

Kepler

Týká se to především katolické církve, evangeličtí kněží sňatky uzavírat mohou. Jinak souhlas s michaldsem.

Doplněno: zjentek použil přesný termín http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=pede­rast&typ_hleda­ni=prefix Ministranti zpravidla dostávají za své služby Fidorku.

mosoj

Můj strýc byl knězem Československé církve, byl ženatý a měl 3 děti. Pedofil nebyl a byl to moc hodný člověk, který nikomu nic nevnucoval. U žádné legrace nesměl chybět.

anonym

Můžu říct jen svůj názor. Už když se rozhodovali o budoucím „povoláním“ tak věděli, že s nimi něco není v pořádku. Mysleli si, že Bůh jim pomůže. No a ono je to silnější, než ta jejich víra.

gogooo

jak bylo psáno níže, je na prostě víc vidět, když si nějaký zámečnický mistr užívá s učněm, tož se z toho neudělá takové drama, jako když je to farář nebo učitel.
Znám spoustu farářů, jsou to normální chlapi ,a že se tak rozhodli, to je jejich věc a jejich život.

zjentek

@mosoj: Děkuji za stručné vysvětlení, jaký byl tvůj strýc ve tvých očích synovce.