marketa54321

Čím čistíte ekokůži?

Resp. co se vám nejvíce osvědčilo?
Doplňuji:
Kůže se čistí krásně, ale z eko nic nejde dolů…na vodu s mýdlem můžu zapomenout (máme světlou sedačku a pro rýpaly – brali sme ji protože se nám líbila, ne že je z nějaké eko kůže 😁 :))

Nejlepší odpověď
arygnoc

a co je to ekokůže?

;-Q
Doplňuji:
týmto sambe ďakujem za odpoveď na MOJU otázku (mohlo sa to obísť bez kritiky a zbytočných plkov a ten popis tam proste pre vysvetlenie vložiť {miesto odkazu}, činím tak za MÚDRYCH, nakoľko som skutočne nevedel, čo to ekokoža je):

„Takzvaná eko kůže (někdy psáno dohromady jako ekokůže) není kůže z ekologicky chovaných zvířat na bio farmách, jak by se mohlo zdát, ale náhražka pravé kůže, vyráběná ze syntetických materiálů. Tvoří ji látkový podklad, většinou bavlněný úplet, na který se nanáší vrstva netoxického polyuretanu. Na první pohled je syntetická kůže k nerozeznání od té pravé, jejich vlastnosti se však v mnohém liší. “

takže sa jedná o plast (polyuretan).
čistiť ako ostatné plasty – saponátmi.

poriadne zavádzajúci názov – ekokoža.
žiadny plast totiž nie je EKO.

;-Q

Další odpovědi
anonym

Já to dělala vždy s čímkoliv, co jsem v kuchyni měla…jar, pur, a podobně. Dám ti sem odkaz, zároveň bude sloužit i tomu, kdo ještě neví, co to eko kůže je, psát se to totiž může dohromady i zvlášť, pokud má někdo velkou chuť hlavně rejpat, místo odpovědi

http://www.mt-nabytek.cz/slovnik-pojmu/69-eko-kuze.htm

Emefej

Stejně jako neekokůži, tj. mýdlem.

Mapel

Za našich dob se říkalo koženka, ale dnes je vše eko.

Lamalam

Zkusila bych to práškem na praní.

anonym

arygnoc,
rado sa stalo, ked neviem, tak čuším a neodpovedám otázkou, to je hádam jasné, to si si prečítal už pri registrácii a s tým názvom sa jednoducho musíš zmierit 🙂 a tiež bysom prosila, nekomol mi meno, ak máš problém ho opísať, je tu možnosť zkopírovať, ďakujem ti velmi pekne 🙂

arygnoc

kopírovať by ste sa mohli naučiť i vy a vložiť sem TEXT odpovede, nie odkaz (majú tu byť ODPOVEDE, nie je to rozcestník) – takže ste vlastne tiež neodpovedala (pokiaľ sa oháňate nejakými pravidlami).
inak ńeviem, kde máte problém s nickom, nenašiel som žiaden preklep.

;-Q

pre mňa otázka má dvojnásobný prínos i s mojou otázkoodpoveďou – dozvedel som sa dve veci naraz – čo je to ekokoža (že to je vlastne ako ostatné EKO (teda podvod)) a ako sa čistí.

anonym

napísla som „Já to dělala vždy s čímkoliv, co jsem v kuchyni měla…jar, pur, a podobně“,…to ako odpoved stačí, to bolo prvé, čo som napísala a za dalšie, niesom samba, ale Samba, tak sa to nauč.
marketa54321 nezaujímalo, čo to je, lebo to vie, ju zaujímalo, ako sa čistí, je teda jedno, čo si sa dozvedel ty, to je celkom fuk. A tým končím debatu.

anonym

Není možný, abys ty něco nevěděl a k tomu tak zásadního, jako je EKOKŮŽE, když seš tak chytrej, vygoogluj si nejdřív když nezumíš, to sem píšu za ty ještě moudřejší a taky si změň avatar, není tvůj!!!

anonym

Emefej
to bys tomu teda dal 😁