zvonisek

Čím by se mohl živit člověk jen s výučním listem, který není schopný uživit se rukama, ale nemá střední školu?

Když pracuje rukama, tak výsledek nestojí za to a je schopen pracovat max. 4 hodiny za den. Když bude muset platit každý den nájem, protože nevlastní žádnou nemovitost a pokud někdy něco zdědí, tak to budou pouze dluhy? Jak se má uživit? Jde to vůbec? Protože vím, že když byl každý rok o prázdninách na brigádě, tak si téměř nic nevydelal, je velice pomalý a málo produktivní a buď se po 2 týdnech zhroutil, nebo měl srážky ze mzdy za věci, které rozbil. Je snaživý, někdy az moc. Není líný, ale když doplňoval zboží do regálu, tak na sebe strhnul celý regál druhý den v práci a musel být 3 týdny v nemocnici. Měl nějaké poranění sleziny nebo co, takže si nic nevydelal. Řidičák nevlastní, kvůli špatnému postřehu to lékař nedoporučil. Letos v létě byl pomáhat kopat na poli a nebyl tam ani týden, prekopl si nohu, zranil oko o kámen a ještě zranil rycem kolegu, jak padal. Nedávno šel uklízet, ale když vytiral, nějak se zamotal do mopu, uklouzl a zlomil si nohu. Nikde ho moc nechtějí, protože kamkoliv nastoupi, tak je průšvih, bud něco zničí, nebo se prizabije. V jedné firmě si sedl k pc a ihned bylo po pocitaci.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsnadněji a bez problémů by to šlo v poslanecké sněmovně, popřípadě v senátu. Vzdělání tam nemusí být žádné, více už toho snad ani pokazit nejde a pilno tam také nemají. Při sezení potom hrozí jen velmi málo úrazů.K tomu slušný plat a velmi levné jídlo.Musí však kandidovat a být zvolen
V reálném životě to bude dost obtížné.

Další odpovědi
da ny

Člověk s výučním listem se musí živit rukama a i u takové práce se musí mnohdy myslet.
Může pracovat i mimo obor.
Jako lesní dělník, pracovník technických služeb (metař) aj., toho mnoho nerozbije,
„flákat“ se nebude moci nikde.
Pokud je schopen pracovat jen 4 h denně, má to patrně nějaký zdravotní důvod. Může být poživatelem nějakého typu invalidního důchodu.

Nájemní bydlení je často jedna z nejdražších forem bydlení. Pokud se nejedná o spolubydlení (několik lidí v jednom bytě, někdy i na jednom pokoji).
Zdravotní pojištění (ze zákona), případně sociální pojištění má spodní hranici, která je vymezena minimální mzdou. 4 hodinová práce (nekvalifikovaná, s výučním listem) sotva někoho uživí.
Pokud nebude odvedena/zaplacena minimální částka ZP, stane se člověk dlužníkem a také kriminálním živlem :).

Pokud se někdo po 14 dnech 4h práce denně zhroutí, je padavka (nic nevydrží, nic neuní, málo ukušeností, příliš náročná práce), vybral si nevhodnou práci, na kterou nestačí, je nezkušený, musí se „zaběhnout“.
Také může být líný nebo nemocný.

elkon

S lenochem a lemplem se nikdo babrat nebude. To si musí každý rozmyslet, bez práce nejsou koláče.

Rokio

Tak můžeš zkusit podat žádost o invalidní důchod a pak pracovat na částečný úvazek jako dělník ve svém oboru, nebo jako prodavač. Dále můžeš řídit taxi, pokud máš řidičák a víš místopis svého bydliště.

zjentek

Neumět se uživit rukama, toť ukrutný handicap. Se školou nijak nesouvisí. Dokonce (nevěřila bys) existuje velmi rozšířená skupina lidí, kteří přes svou neschopnost pracovat (živit se rukama) chodí do zaměstnání, protože jim to umožňuje benevolentní systém výdělku finančních prostředků. Tito lidé jej dnes zpravidla ovládají. K nevíře, že ano.

Zvoníško ahoj. Vidím, žes upravila podotázku. No… těžký případ. Ale všeobecně se má za to, že lidé s výučním listem DĚLAT RUKAMA DOKÁŽÍ. Naopak ti s vyšším vzděláním makat nedokážou. Vlastně z logiky věci to i vyplývá. Kdo nechce či spíše neumí makat, musí se učit. Kdo maká, nemá na to čas. Holt, život není peříčko a proto je vždy důležité tvrdě a sprostě se obout do intelektuála, který ponižuje pracujícího. Ale to nic… Hele, týpek z tvýho příkladu bude asi nějaký extrémista, jinak snad nelze vysvětlit. Možná by nebylo od věci při práci navrhnout, jestli by mu za mrzkou mzdu nemohl stát za zadkem nějaký vysokoškolák, který by mu ochotně odborně poradil, jak na tu kterou věc jít. Navrhni. (;

nyjono

Myslím, že kdyby se chtělo, nějaké zaměstnání by se našlo.
Existují i některé méně fyzicky náročné.
Mnozí třeba dplňují zboží do regálů. Jsou placeni za množství,
je jejich věc, jak dlouho jim to trvá.
Znám někoho, kdo doplňoval čaje nebo žvýkačky.

Mc Merkurion

… no, jestli je schopen dělat maximálně 4 hodiny denně a nemá na to důchod, tak je to lepl a (raději nebudu psát) … on totiž i člověk s titulem se mnohdy dokáže uživit rukama !!!

Arne1

Dalo by se zkusit živit se vlastním tělem

kelley

To je mi líto… Skoro to vidím na nějaký skrytý psychický blok. Ten člověk je vnitřně nejistý, nevyrovnaný a zřejmě ho něco hodně trápí. Zkusil bych se poradit s psychologem (s psychiatrem spíš ne).