Baronmetr

Chtěli byste žít v pacifistickém státě, který by 1 % HPD odváděl na školství a 1% HPD na důchodový systém?

V tomto pacifistickém státě by se děti v první třídě místo čísel a písmen učili jak vypěstovat ze semínka rostlinku, aby nejdříve poznala, jak je život křehký.

Nejlepší odpověď
Filip84

A další bukanýr do party, montér raditel, opravář civilisace klackem. 🙄 Každý chlap, co chce spasit svět klackem, zaslouží klackem po hlavě! 👿

Ti, co překují své meče v radlice, budou makat pro ty, co tak neučinili. Dneska, zejtra, včera, jako v outerý 8. prosince 856. 🤷‍♀️

Ty jsi „lejno královský“? Nebo jsi patříš do „rodiny“? Jestli patříš do „rodiny“, tak si tyhle pakoniny přednes na rodinné radě, v lepším případě dostaneš po čuni, spíš ale obdržíš vkusný a slušivý betonový Mantel. A v opačném případě nech vládu těm, co tomu, alespoň tak jako rámcově, rozumí. 🙄🤦‍♀️ Teda ne že by ti, co tomu rozumí, vládli, ale to je zase jiný Kaffee.

Zdroj: https://zbroj­nice.com/2019/10­/28/mexiko-pet-let-po-nucenem-odzbrojeni-domobran-je-zeme-pevne-v-rukou-zlocincu-bezpecnostni-slozky-drtive-porazeny-v-bitve-o-culiacan/

Další odpovědi
Ametyst

Ne. Chtěla bych žít ve státě s adresnými daněmi. Jen část z nich by byla solidární, ale o ostatních by rozhodl platící občan: denně jezdím autem- daň zaplatím na silniční dopravu. Mám čtyři děti- mě daně půjdou do školství. V takovém transparentním systému by asi žádný politik nechtěl vládnout, ale lidi by byli spokojeni.:-))

aliendrone

Dej tomu čas, liberální havloidi (pohánění globálním kapitálem NEBO demencí) to BRZY ZAJISTÍ! A vůbec nebude záležet na nějakém chci/nechci, prostě BUDEME MUSET. 😕

Filip84>>> Asi ti unikla pointa Ametyst – jen ČÁST daní by směrovali občané. Ve tvé úvaze (teoreticky správné), že daně by MĚLY směřovat tam, kam je potřeba vidím jako absolutně zásadní zádrhel v tom, že PŘEDPOKLÁDÁŠ stát, kde se tak činí. Jenže my máme DÉMOGRATYCKÝ havloidní parodii na stát. Ergo „akutně potřebujeme“ stíhačky F-35, tanky Leopard 2 (v době, kdy v nejbližší dekádě lze jen s velmi bujnou představivostí čekat, že budeme nuceni NEPŘÍTELEM k válce) nebo třeba útočné pušky CZ 805 Bren, které jsou sice oproti jiným DESETKRÁT DRAŽŠÍ, ale na rozdíl od nich NEFUNGUJÍ (jsou úplně k ničemu). 😮 O „akutní potřebě“ ukrajinských potravin (smrtících) nemluvě, přeci nebudeme žrát ty naše, když je za babku lze prodat do Rajchu! 😉 😁 😁

Jistěže máš pravdu s příkladem „1km silnice“, ale CO? Za to, co platíme za 1km obyčejné dálnice nám Čína nabídla totéž s malou změnou – dálnice bude ze solárních panelů a když bude Sluníčko svítit, tak bude schopna napájet případné po ní jedoucí elektromobily. Tak či onak, není LEPŠÍ dálnice předražená, ale stále dálnice, než když ti místo kriticky potřebné dálnice stát místo ní pořídí („výhodně“, muehehehe!) 5 milionů kusů „povolováků na utahováky“ či jinou podobně užitečnou věc? 😉 😁

Nebudu vypisovat množství argumentů PRO model částečně adresovaných daní. Jeden za všechny – současný model je NANIC! Tak PROČ TO NEZKUSIT? V nejhorším případě budeme tam, kde jsme nyní. A možnost zlepšení za to riziko nezdaru STOJÍ (podle mě). Každopádně jakkoliv jsou tvé námitky relevantní (za to palec), tak to bereš jen velmi úzce a účelově. (nekecej, že trénuješ "na volby/
do parlamentu 😉 )Proto držkuju! 😉 🙂

Filip84

Ametyst: Mýlíš se: nebyli by spokojeni. 😅

Dobře, dejme tomu, pro toto, nemáme solidární (sociální) stát. Fajn. Ty jezdíš autem, dáš daně do silnic. Pepa je fanda koloťuk, dá daně drážnímu eráru. A tak by šlo pokračovat.

Z počátku by se dostavil wow effect, protože křupani by měli svou důležitost, po které tak bytostně touží, cítili by se mocní, že „*učitelka mě nasere a já nedám na školu ani haléř!*😎“. Z počátku jistě.

Jenže stát nemůže fungovat podle toho, co lidé chtějí, ale podle toho, co lidé potřebují.

První problém: skoro každý jezdí po cestě, takže skoro každý by dával daně na cesty. Fajn, cesty by byly, jak ze žurnálu, až tak moc by byly jak ze žurnálu, že by se opravovaly pro opravu samu, jenom aby se proinvestovaly ty peníze a nemusely se vracet (protože peníze z daní se nikdy nevrací, to je úřednické dogma, vždycky se najde činnost, jak ty peníze spotřebovat). Tak by nebylo problém udělat, aby těch peněz bylo málo – prostě vyasfaltování kilometru silnice o šířce 20´ nebude stát Kč 100,000.00, ale bude stát Kč 300,000.00. Ta korrupce by byla ještě větší, než je dnes! 😅

Velice dobrý business je pomoc sociálně potřebným, protože těch sociálně opravdu potřebných jsou v každé obci s rozšířenou působností maximálně stovky (dobře, s výjimkou některých obcí ÚLDR, ale to je, v rámci globálu – státu, malý problém), a pokud by se jim chtělo opravdu a skutečně pomoct, nebylo by to až tak drahé, jak se presentuje. A ne, není to sebemenší problém.

No ano, ale co by dělali všichni ti úředníci úřadu práce a sociální pracovníci různých těch neziskovek a bůhví čeho? Takže sociální politika funguje na principu: „dej mi balík peněz na sociálně potřebné a já najdu potřebný počet sociálně potřebných!“ Nikdo by na to, samozřejmě, nepoukázal, protože tomu nikdo nerozumí a sami sociální pracovníci by byli blázni, kdyby si pod sebou podřezávali větev.

Takže, sociální moloch by „řval“, že má málo peněz. Sociální moloch je super černá díra, takže by se na to nabalili „strejčkové“. Dáš málo peněz na sociální moloch? Fajn, žádný problém: budou demonstračky, vandalismus atp.

Jak by fungovala policie? Jako úřad sheriffa, že by se „policejní náčelník“ volil, a pak by lezl volitelům do zadnice, protože jinak by ho znovu nevolili? A znáš průvodní jevy takového systému?

Jednoduše, taková policie leze volitelům do zadnice. Zároveň, taková nebo maková, policie musí vyjít s právníky (protože jinak ji, v právním státě, rozloží na atomy) a musí vyjít se „strejčky“ (protože jinak by to bylo, jako v Mexiku). Takže, aby byl policejní náčelník zase zvolen, no a v tom Tvém systému aby mu lidé posílali peníze, tak musí vyvíjet činnost, tu činnost ukazovat, tu činnost komunikovat, prostě aby bylo vidět „jo, my jsme k užitku!“.

Takže to vypadá, v praxi, tak, že se zaměří na ty, co se nemohou bránit. Kdo by to byl tak u nás? Vágusové, Cikáni, nízkopříjmové skupiny obyvatel (nemají vzdělání, nemají sociální fond, ani nemají peníze, eo ipso, nemají se jak bránit). Takže by to bylo po vzoru těch soudruhů z jihu USA: policejní auto by objíždělo město a vesnice a sbíralo by, pořád dokolečka dokola, ty samé vandráky: za potulku (protože u sebe neměl $5.00 a více), za to, že měl na veřejnosti otevřený pívo (neměl, ale nstrážm. Guma Pendrek viděl, že měl, kdy pprap. Zelená to dosvědčí, kdy to viděla, kdy to pivo se našlo, kdy je předmět doličný). Nic se nezmění, teda změní, ale ne k lepšímu, ale to bude vypadat, že se policie „snaží“. Pochopíš, jaká pitomost to je, až Tebe seberou, žes u sebe měla „otevřený pívo“, nebo až seberou Tvého náctiletého fakana, že zaparkoval kolo 2.01´, namísto nejvýše 2´, od obrubníku.

No, abych to neprodlužoval, docílila bys stavu, který je ve Spojených státech mexických, nebo třeba ve čtvrtích LA, kam policie nejezdí. 🤷‍♀️