Ellen Kim

Chtěla bych se zeptat, jestli si mohu vzít kávu do školy? Nikdo to přede mnou nezkusil, tak se ptám zde.

Nepište mi, že káva mi nebude prospívat a nebo, že chci jenom flexit…děkuji.🧡☺️

Odpovědi
nyjono

Do které školy?

da ny

Bílou určitě :)
Co máte v termohrnku nikdo nepozná, hlavně se nepobryndejte.
Černá káva má charakteristické aroma. Pokud toužíte být středem pozornosti a „machrovat“, před spolužáky, poslužte si. Oni si udělají svůj úsudek :D
Hlavně, jestli toho máte dost také v hlavě.
Počítejte s tím, že učitelé si vás rádi vyzkouší, jak na tom jste. Je pravděpodobné, že informují rodiče (pokud jste na ZŠ, na střední, je to každému „buřt“, neboli „fuk“!)

Mr. Marek

Pokud se nejedná o alkohol a podobné nápoje v rozporu s řádem školy, pak to není problém. Na střední škole jsme si brali čaj či kávu v termosce a bylo to v pořádku. Káva obsahuje kofein, čaj tein. Je dobré to střídat i s jinými nápoji (voda, džus..)

Doplnění: Všiml jsem si, že jste to dala do sekce Základní školy. Tady se doporučuji zeptat ve škole, vzhledem i k Vašemu věku.

led

Deti do 15 rokov by kávu nemali zo zdravotných dôvodov piť.
Pitie, ktoré si žiak môže zobrať do školy, nesmie obsahovať alkohol a akékoľvek návykové látky (aj káva obsahuje návykovú látku kofein, ktorý pôsobí na ľudské zdravie) a piť len v čase k tomu vyhradenom, tj. mimo vyučovacích hodín, pokiaľ ich neužíva zo zdravotných dôvodov v lekárom stanovených časových intervaloch. (Napríklad podobnú výnimku, pitie aj počas vyučovacej hodiny, som mala v škole počas choroby)

zjentek

To nevím, ovšem vím, ať už lidé uděláme cokoliv, tak někdo musí být vždycky první! (;

JsemVegan32

Caro si klidně vem. Ale jak již někdo psal raději do termohrnku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Flexit? To jsem neznal, znal jsem jenom flexitariánství.

JsemVegan32

Je to slovo pro chlubit se něčím. Dnes se to dost používá

zjentek

https://cesti­na20.cz/slovnik/fle­xit/

successful

Na ŽŠ asi ani ne. Ale na SŠ jsou i automaty na kávu. ;) Já si bral už v devítce občas do termosky nebo jsem si občas koupil ledovou kávu v obchodě.