haha

Chtěl bych se zeptat na výslovnost předpony „ver-“, „zer-“ v němčině. Děkuji.

já nevím, jestli se vyslovuje jako „fea“ „fer“ nebo „fr“ nebo „fa“. myslím že se to vyslovuje většinou jako „fa“, např „verstehen“ – „fastehen“. A pravidlo bude stejně jak u předpony „zer“ ? Děkuji moc.

Odpovědi
Hamon

A nezapomeň, že záleží na oblasti, ze které dotyčný je. Například berlínské dea (der).

zzzzz

fer aspoň já, to tak vyslovuji. ferštéén
Doplňuji:
To h ne nečte místo toho se protáhne éé, to h se tak zvláštně polkne.

Stingo

Mrkni na forvo.com, tam jsou výslovnosti všech možných jazyků od rodilých mluvčích. http://www.for­vo.com/word/ver­stehen/#de

Ninjísek

V se v němčině vyslovuje jako f, takže verstehen se vyslovuje jako ferštehén, a z se vyslovuje jako c takže např. německy dvojčata (Zwillinge) se vysloví jako cvilině… Tak,to by mělo být všechno, jinak přehled německé výslovnosti je také na této stránce:) : http://www.ne­meckagramatika­.wz.cz/vyslov­nost.htm

petra15

ze se vubec obtezujete takovemu neco radit.....at se uci ve skole, na to tady nejsme, delat jim ukoly…ne chytraku ? hahaha:):-)
tobe nejde o to, se to dozvedet

petra15

abych to vysvetlila…
kdo ma jakozto zacatecnik blokovane zpravy, rika jinymi slovy :
„odpovezte mi 100%ne , a jinak mi muzete…“, jeste mel napsat : a „zadne blbosti jako obvykle“…
s prominutim, ale na mne to tak pusobilo…

petra15

ale ty odpovedi…vazeni…,na to se nemuzu vubec divat…
Petra je prece „profesorka“ nemciny…(m.j.)