T HQ

Potřebuju poradit: je dobré vyměňovat roztok na kontaktní čočky každý druhý den?

Mám kontaktní čočky a k tomu roztok, který mi vydrží zhruba 2 měsíce. Za roztok si platím 300 Kč a podle mě je to celkem moc za ty 2 měsíce. Rozhodl jsem se, že každý 2 dny si vyměním roztok místo každý den, aby mi to vydrželo déle a zároveň si ušetřit peníze. Ale nevím, jestli bude nějaké riziko ve typu ječných zrn. Na internetu jsem zjistil, že někteří si svoje roztoky vyměňuje 1× za 3 dny a dokonce víc a nic se jim nestane, ale to můžou být hoaxy. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je dobrý vyměňovat každý druhý den.

Předem děkuji.

Odpovědi
elkon

Zeptejte se optika, nebo očního lékaře. Ten musí vědět co používáte. Že vy jste se rozhodl nic neznamená. Jistě je něco předepsáno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU patří OTÁZKA.
A „ptát se na otázku“ je nesmysl.