Avatar uživatele
zzzlatokopka

Chodíte přes přechod pro chodce na červenou?

http://www.no­vinky.cz/krimi/372112-prechazel-na-cervenou-policista-s-nim-prastil-o-zem-mel-na-to-pravo.html

U nás moc světelných není, ale vždy mě zaráží chodci, co vlezou do cesty 2 metry před přechodem:-((

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, pusinka50, redy, briketka10, gagaga, marci1, Agneta, gecco, anonym před 3239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne když už musím jít pěšo chodím na zelenou a přes zebru.
Protože se mám ráda 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ano i když tam je to světlo, ale pořádně se rozhlídnu
někdy totiž je přechod strášně daleko a tady, jak se
to stalo, je dvojtý tam je to dost složitý a zelená trvá
jen chvilku jezdím do Pardubic často někdy tam taky
projdu a ten polda, když byl v civilu je s prominutím
pako neměl na to právo !! dočetla jsem to zrovínka teď
na Seznamu i celou diskuzi a lidi tam maj pravdu všichni
jim jdou jen na ruku a my se můžem jít klouzat nemám
k tomu co dodat.
Doplňuji:
ruku na srdce, kdo nechodí přesně včas na
zelenou děláme to stejně občas všichni žejo..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vroudenspil

Většinou ne ale asi dvakrát jsem přešel na červenou , jinak by mi ujel bus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ne, nikdy, jednou mě buzeroval policajt a hrozil pokutou za 500 potom to skončilo domluvou ale od tý doby never

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

V drtivé většině případů ne, jen když třeba opravdu nic nejede a nejsou kolem policajti, ale i kdyby tyhle podmínky byly splněný a byla tam maminka s menším dítětem, nebo dítě samotné, tak nepřecházím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Pokud to nevyzaduje situace, pak ne.

A ten clovek se neocitl na zemi proto, ze sel na cervenou, ale proto, ze odmital uposlechnout vyzvu policisty. Jak mel policajt vedet, ze je to jinak sporadany obcan a ne hledana osoba, kdyz odmitl prokazat svou totoznost? Ja s postupem policajta i s vyrokem inspekce souhlasim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nechodím, bojím se ukrytých policajtů.:-) Zásadně čekám na zelenou. To už musí být, když na cestě z práce potřebuji stihnout tram, která už zrovna jede a čekala bych dalších 15 minut, že zkusím najít mezeru mezi jedoucími auty a přechod přeběhnu.

K tomu příběhu na novinkách, jestli toho muže poválel po chodníku policista v civilu, tak byl mimo službu a podle mě na takovéto kruté jednání neměl nárok. Zneškodněný muž nebyl žádný zločinec, jen spěchal, aby stihl o práci oběd. Kdyby čekal na hlídku, přišel by o víc času, než jen pauzu na oběd, s takovým jednáním policisty mimo službu naprosto nesouhlasím!! Jenže oni se kryjí navzájem a někdy zneužívají ve své agresivitě svých pravomocí. Navíc tento nebyl ve službě!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ako vodič mám zafixované, že na červenú nesmiem.

ešte keď som učil deti prechádzať na svetlom riadenom prechode pre pre chodcov, vtĺkal som im do hlavy, že môžu iba na zelenú.
akosi mi to ostalo, tým učením svojich detí som sa to naučil i ja.

ale – ruku na srdce, v noci, keď nikde nič a svetlá svietia zbytočne, to prejdem i na červenú.

takže – ako kedy.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Chodím. Život a zdraví máme jen jedno a kvůli pár vteřinám … ☹ Mám se ráda.:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tony2412

chodím na červenou když nic nejede a jenom přes maximálně dvouproudou vozovku,a když tam stojí dítě nebo maminka s dítětem tak počkám,nechci dětem dávat špatný příklad…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Respektuji semafory, takže ne.
Jak píše setap.
Když jede auto na červenou, je to špatně, a když jde chodec, tak to má být ok?
Onen chodec vstoupil do vozovky předčasně. Ještě tam neměl co dělat.
A problém nastal, ne proto, že šel brzy, ale protože dělal potíže a nerespektoval žádost.
Pro chodce někdy svítí červená krátce, protože chodec může na přechodu do vozovky vstoupit, dokud a pokud svítí zelená. Dojít může i na červenou.

Doplňuji:
Jezdím tudy.
Je to klasika. Pruhy jednim směrem, ostrůvek a pruhy druhým směrem.
Nechápu, proč by to mělo být složitý.
Na červenou se po přechodu může dojít, pokud jsem již do vozovky vstoupí. Vzhledem k tomu, že někteří řidiči šlapou na plyn, aby ještě stihli projet na oranžovou, krom,toho, že chodec vstupuje do vozovky na červenou, je tu j jisté riziko.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

Jestli nekdo nechape jaky je rozdil mezi jizdou na cerveno a prejit na cervenou tak asi nikdy silnici neprechazel. Jinak sam na cervenou, pokud nic nejede a neni prechod hned za nejakou zatackou ze ktere muze neco rychle vyjet, chodim vzdycky. V noci semafory ignoruju uplne a pres den se jen divam jestli nekde nestoji policajti. Rozhlizim se tak nejak stejne na zelenou i cervenou celou dobu co prechazim silnici. Samozrejme v aute bych na cervenou nikdy nejel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LysoňXXX

Ano chodím a to pravidelně. A to mě ještě povzbuzují okolo stojící hlídka PČR či MP. Vždy po hokejovém zápase u ČEZky v Ostravě, aby se nehromadili lidé na tram. ostrůvcích :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Briketka 10 : Nedělám. Jsem také řidič a vím o čem to je. Jako řidiči by se ti to také nelíbilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bulík

ujdu min 50m od přechodu a přejdu

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Agneto

já to taky nechápu :((

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Setapouch >>> Ale jak to má občan vědět, že u nás existuje tajná policie? To snad bylo dřív = STB, nebo Gestapo, za totality, to už je máme zase zpátky?

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Vyšetřovatelé nechodí v uniformách, by nikoho nechytili:-D

Tak pokud porušil právní normu a policajt ho chytne, tak ještě chtít zdrhnout, je koledování o přilepení držky k cestě.

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Marci1, tak jsem fakt nějak nepochopila tvou odpověď = „Chodím. Život a zdraví máme jen jedno a kvůli pár vteřinám … ☹ Mám se ráda.:-))“...... Chodíš tedy na červenou nebo nechodíš? 😁

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Marci někam zdrho „Ne“ 🙂

před 3239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek