Kulpix

Chodili jste do kurzů tance a společenské výchovy (do tanečních)?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

ANO

Za mých časů (70. léta) to byla samozřejmost. Kdo neměl taneční, měl těžký hendikep.

Další odpovědi
Drap

ANO

Ano, za mých mladých let chodívali téměř všichni. Bylo to pěkné, příjemné a dodnes občas zavzpomínám. Kdyby záleželo na mém rozhodnutí, tak bych to zavedl pro všechny jako povinnost.

Mc Merkurion

ANO

… samozřejmě …

Jiří Bohumil

ANO

Je to už sice už „dějepis“, jak říká můj synovec, ale v naší době to byla součást študií na středních školách. A nešlo jen o tanec, ale také o společenskou výchovu, která se ve škole neučila a neučí a v dnešní době, mnoha mladým lidem, někdy docela chybí.
A byla to dobrá příležitost k seznamování i s děvčaty z jiných škol (u děvčat s kluky), neboť tyto kurzy navštěvovala mládež všech středních škol, u nás, v menším městě.

Arne1

ANO

dříve to bylo naprosto normální.

Emefej

ANO

Nerad, ale chodil. Každý chlapec v době mého dospívání od mala věděl, co ho čeká – taneční a vojna.

Lamalam

ANO

ivzez

ANO

Ano a ráda.
Chodila jsem i do pokračovacích kurzů a „speciálek“.
Tančila jsem ráda a celkem dobře.

Klaproth

ANO

Za dob mého mládí to bylo považováno za běžnou součást jedné životní etapy.

dubraro

ANO

Ano, nerad.
Jsem na pohybové aktivity nešikovný a taneční byla další příležitostí k posměchu. Nošení společenského obleku upřimně nenávidím dosud.

GM

ANO

jirka F

NE

A kolikrát jsem byl přesvědčován o nějakém že mě to bude v životě chybět.Stejně se mě obecně do tanečních vůbec nechtělo.

RyuzakiKate

NE

Když chodili lidi z mé třídy na gymplu (čtyřletém, ale kvůli malému počtu studentů jsme nastupovali do již utvořené třídy, takže jakoby osmileté), tak jsem nechodila. Bylo mi 15 a v té době bych na sebe nevzala ani šaty, ani podpatky. Z nového kolektivu (a z cizích lidí obecně) jsem byla jak vyjukané kuře, takže z toho důvodu. Nijak toho nelituju, mám za sebou taneční ZUŠku s baletní průpravou a umím se přizpůsobit prakticky všemu.

da ny

jiné

V 9. třídě do předtanečních.
Později až do tanečních pro dospělé (22) ale nijak zvlášť jsem to neuplatnila.
Tančila jsem prý dobře (s výborným tanečníkem jsme v kurzu byli na 1. místě v závěrečné soutěži), ale velmi nerada…
Na diskotékách a zabavách u nás všichni „šlapali zelí“ a prostoru byl nedostatek
Na plesy, které byly (u nás, v té době) především pro honoraci, maloměšťáky a kam se stahovali „vejpitkové“, když jim zavřeli po 22. h hospody, jsem nechodila ;).

CR chess2017

NE

pedol

ANO

Anizbor

ANO

lindex

ANO

Elli1706

ANO

Bylo to nádherné