seraphico

Chodí dnešní děti ven, pouštět si draky?

Když nad tím tak přemýšlím, je to už nějaký ten pátek, co jsem viděl, že by si venku děti pouštěly draky. A co vy? Je to už zapomenutá dětská zábava, nebo je ve vašem okolí stále provozována?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl draka na obloze. Mně naučil dělat draky ze špejlí děda a když mi bylo 8, tak jsem si je dělal sám. Strašně mě to bavilo a taky jsem si dělal házecí letadýlka z výkresového kartónu.
Dnes si už draky nepouštím, spíš si občas nějakého chytnu…

Další odpovědi
jirka F

Ale jo občas u nás vídám takové děti na podzim, ale je jich už míň. Já když si vzpomenu jak jsem pouštěl ještě draka kterého mě vyrobil děda.😁

Dochy

Jo, vídám… na podzim za dobrého počasí u každé vesnice v okolí tak 2 draky. No není to masová zábava, ale lidi to ještě nezapomněli.

Bohužel já než se odhodlám s dětma postavit draka tak už jsou Vánoce… ☹

Ametyst

Vídám tu na kopcích na podzim rodiče s dětmi, co pouštějí draky. Viděla jsem i pěkné papírové draky v obchodě.

elkon

Když je prostor, není problém. Nás táta naučil draky vyrábět si je doma sami. Dnes to málokdo udělá.

zjentek

Dnes už je to o hubu… samá supercela, nečekaná a prudká bouře, tromba, tornádo…

marci1

Chodí, ale není to již v takové míře jako kdysi. A taky ty kupované moc nelétají a málokterý rodič dětem draka vyrobí. Na lukách vidím častěji lidi s drony. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.