Hara

Chci se zeptat jací architekté projektovali stanici metra Střížkov.

Prosil bych o kompletní seznam architektů. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Stavba stanice metra Střížkov v Praze, jejímž investorem byl Dopravní podnik hlavního města Prahy, architektem Ing. arch. Patrik Kotas, generálním projektantem Metroprojekt Praha a projektantem ocelové konstrukce Excon. Ocelovou konstrukci vyrobily společnosti Metrostav – divize 7 (generální dodavatel), Excon Steel a Vítkovice Power Engineering.

Zdroj: http://www.kon­strukce.cz/cla­nek/mezinarod­ni-oceneni-pro-stanici-metra-strizkov/

Další odpovědi
hanulka11

Architektonické řešení stanice obsahuje také i různé můstky či fontány. Jeho autorem je Ing. arch. Patrik Kotas, který se proslavil již řadou jiných dopravních staveb (například terminál Fügnerova v Liberci, stanicemi metra Rajská zahrada a Lužiny), či designem některých dopravních prostředků. Na povrchu bude po dokončení ještě dočasné záchytné parkoviště[zdroj?].

Evropská asociace ocelových konstrukcí udělila v roce 2009 této stanici metra jednu z 19 mezinárodních ocenění za vzhled

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C5%99%­C3%AD%C5%BEkov_(sta­nice_metra_v_Pra­ze)